جامدادی ساده

تعداد مطلب: 21

قبل از هر چیزی بهتر است در رابطه با اینکه جامدادی ساده چیست و چه ویژگی‌هایی دارد اطلاعاتی جامع کسب کنیم. جامدادی ابزاری برای سازماندهی، نگهداری و حمل آسان و راحت لوازم التحریر و نوشت افزار شما می باشد. در هنگام خرید جامدادی ساده علاوه بر توجه به ویژگی های کمی و کیفی آن باید موارد استفاده از آن را نیز مد نظر قرار دهید .

جامدادی یکی از وسایل مهم برای دانش‌آموزان دبستانی است زیرا بدون وجود این ابزار احتمال دارد که کودکان نوشت افزارهای خود را گم کنند. جنس جامدادی و شکل آن از مهمترین ویژگی‌های بهترین مدل جامدادی است خوشبختانه این کیف کوچک با جنس و طرح‌های مختلف در بازار موجود است، مثلاً از جامدادی‌های فلزی در بازار بسیار تولید شده است، این نوع از جامدادی با نگهداری مناسب می‌تواند بسیار با دوام و ماندگار باشد اما مشکل دقیقاً همین‌جا است که نمی توان از کودکان توقع نگهداری مناسب داشت، کودکان در مدرسه وسایل خود را مرتب از روی میز به پایین می‌اندازند و به اندازه‌ی کافی مهارت مدیریت خود را ندارند.

در این مقاله قصد داریم تا بعضی ویژگی های جامدادی ساده را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین راهنمایی برای خرید یک جامدادی خوب را بیان نماییم .

جیب ها و محفظه های جامدادی چه انواع و کابردی دارند؟

پس از جنس و نوع بسته شدن که از ویژگی های ظاهری محصول به شمار می روند، تعداد جیب ها  و محفظه ها نیز یکی از مشخصه های تاثیرگذار در خرید یک جامدادی است. حال این جیب ها می تواند داخلی باشد و یا خارجی .

جیب های داخلی : معمولا جیب های داخلی برای سازماندهی و تفکیک لوازم التحریر کوچک تر نظیر تراش، پاک کن و ... کاربرد داشته، اکثرا از جنس خود جامدادی و یا در برخی موارد طلقی بوده و چون داخل محفظه اصلی جامدادی قرار دارند و به وسیله درپوش اصلی محفوظ می شود و امکان بیرون ریختن محتویات آن وجود ندارد، بسته نمی شوند .

داخل برخی جامدادی ها نیز به وسیله یک دیوایدر یا جداکننده به دو یا چند بخش مختلف تقسیم می شود که آن خود به جداسازی و تفکیک مدادها و خودکارها کمک می کند .

جیب های خارجی : این جیب ها نیز عموما برای نگهداری وسایل بزرگتر نظیر خط کش، ماشین حساب، پرگار و ... مورد استفاده قرار می گیرند و چون در فضایی خارج از محفظه اصلی بوده و امکان بیرون ریختن وسایل داخل آن و در نتیجه گم شدن لوازم التحریر وجود دارد، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که به وسیله زیپ، دکمه، قفل، چسب و یا کش و دکمه بسته می شوند .

جیب های خارجی خود در دو قسمت جلو و پشت جامدادی تعبیه شده است. ابعاد جیب های پشتی معمولا برابر با طول و عرض خود جامدادی بوده و از جنس های مختلفی همچون تور، پارچه، طلق و ... است. جیب های جلویی اما در ابعاد و تعداد مختلف طراحی و تولید می شود و کاربردها و مصارف مختلفی نیز دارند .

فراموش نکنید که هرچه تعداد جیب ها در یک محصول بیشتر باشد، نظم و سازماندهی لوازم التحریر بهتر اتفاق می افتد. اما از طرفی ممکن است وزن محصول را نیز افزایش دهد.