جامدادی عروسکی

تعداد مطلب: 21

یکی از انواع جامدادی هایی که امروزه مورد علاقه ی کودکان است جامدادی های عروسکی ست. جامدادی های عروسکی دخترانه و پسرانه در انواع بافتنی و نمدی یافت میشوند. این جامدادی های فانتزی در انواع جنس و طرح تهیه میشوند.

جامدادی ها از دیرباز در جنس های مختلفی تولید می شده اند. اما در گذر زمان برخی از آنها از چرخه تولید خارج شده و جای خود را به مواد اولیه متفاوت تری دادند. در حال حاضر اما جامدادی هایی از جنس فلز، چوب، پلاستیک، مقوا، چرم و پارچه تولید می شوند که به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم. .

جنس جامدادی

جامدادی فلزی : این جامدادی ها معمولا یک محفظه بدون هیچ جداکننده و یا دسته بندی خاصی هستن که به سبب آن تمامی لوازم التحریر و نوشت افزار بدون هیچ گونه تفکیکی در مجاورت هم قرار می گیرند

جامدادی چوبی : این قبیل جامدادی ها بیشتر کاربرد رومیزی داشته و تحت عنوان جاقلمی برای نگهداری نوشت افزار استفاده می شود. بهترین کاربرد این جاقلمی ها برای میز کار مدیران و به طور کلی نگهداری از قلم ها، خودنویس ها و خودکارهای باارزش روی میز کار است و به دلیل وزن نسبتا زیادش خیلی برای حمل روزانه در کیف و ... توصیه نمی شود.

جامدادی پلاستیکی : این جامدادی ها نیز یکی از خاطرات خوب دوران دبستان همه گروه های سنی است و همه ما استفاده از آن را تجربه کرده ایم. داخل این جامدادی ها معمولا جداره هایی دارد که نگهداری لوازم التحریر را سازماندهی کرده و تفکیک هر کدام از دیگری به راحتی اتفاق می افتد. .

جامدادی مقوایی : این جامدادی ها نیز همان استوانه ها و به طور کلی محفظه های مقوایی ضخیمی هستند که بیشتر برای نگهداری مداد و مدادرنگی کاربرد دارد. معمولا بدنه خارجی این جامدادی ها دارای طرح های متنوعی است، اما داخلش همچنان همان رنگ و بوی خوب کاغذ کاهی نوستالژیک را دارد. درب آن نیر به وسیله یک درپوش از همان جنس بدنه بسته و محتویات آن محفوظ می شود.

جامدادی چرمی : جامدادی چرمی یکی از قدیمی ترین و مرغوب ترین انواع جامدادی است که از گذشته تا به حال همچنان تولید و عرضه می شود. این جامدادی ها نیز عموما برای نگهداری و حمل قلم و خودکارهای نفیس و باارزش استفاده می شود. جامدادی های چرمی معمولا به وسیله بند، زیپ یا دکمه بسته می شوند.

جامدادی پارچه ای : رایج ترین و متداول ترین نوع جامدادی، همین جامدادی پارچه ای است. پارچه بهترین انتخاب برای این محصول است. چرا که علاوه بر منعطف بودن و شکل پذیری اش برای قرار دادن در هر نوع کیفی، قابلیت شست و شو داشته و نگرانی شما از حمل یک جامدادی کثیف و آلوده را از بین می برد. همچنین به دلیل وجود تنوع در پارچه، جامدادی های تولیدی آن بسیار متنوع تر بوده و قدرت انتخاب بیشتری برای خرید به مشتریان می دهد. از انواع جامدادی پارچه ای جامدادی های نمدی بسیار پرکاربرد است.