جامدادی پسرانه

تعداد مطلب: 21

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ابزار جامدادی پسرانه بپردازیم که همه‌ی ما به طور کامل با آن آشنایی داریم تاحدی‌که برخی از انواع آن نوستالژیک محسوب می‌شوند. پس از ارائه‌ی تعریفی ساده از آن به بررسی فاکتورهای مؤثر در خرید جامدادی پسرانه شیک و جدید خواهیم پرداخت که باید هر فردی به آنها توجه داشته باشد. با ما خریدی معقول و صحیح داشته باشید .

در خرید جامدادی پسرانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

قبل از اینکه به معرفی جامدادی و ویژگی‌هایی که لازم است هنگام خرید آن در نظر بگیریم بپردازیم، تعریف مختصر و ساده‌ای از آن را بیان کنیم: جامدادی به ابزاری گفته می‌شود که به کمک آن قادر خواهیم بود لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار خود را به صورت سازماندهی شده و مرتب و به شکل قابل‌حمل در آن قرارداد .

چه فاکتور هایی را برای خرید جامدادی مناسب باید در نظر داشته باشیم؟

عوامل زیر از جمله فاکتورهای مؤثری هستند که باید هنگام انتخاب و سپس خرید جامدادی مناسب پسرانه به آنها دقت نمود :

شیوه‌ی بسته شدن: به دلیل اینکه شیوه‌ی بسته شدن می‌تواند در سادگی استفاده از آن تأثیرگذار باشد پس این فاکتور می‌تواند در خرید مهم باشد .

لولایی: این نوع بیشتر در انواع فلزی، پلاستیکی و حتی چوبی مشاهده می‌شود و اگر فشار زیادی به قسمت لولا وارد نشود می‌تواند این نوع جامدادی را در اولویت برای خرید قرار دهد .

کشویی: این نوع اکثراً در نوع چوبی مشاهده می‌شود اما در خاطر داشته باشید که در طی زمان و مصرف متعدد می‌تواند مشکلاتی در باز و بسته شدن بخش کشویی به وجود بیاید .

آهنربایی: این نوع بیشتر در جامدادی مقوایی و فلزی دیده می‌شود که در دو بخش آن آهنربای قوی برای باز و بسته شدن تعبیه گشته است اما این نوع نیز در اثر گذشت زمان می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند .

چسبی: این نوع بیشتر در جامدادی پارچه‌ای و چرمی دیده می‌شود که علاوه بر بخش چسب باید زیپ نیز داشته باشد تا از بیرون ریختن نوشت‌افزار از کنار بخش باز چسبی جلوگیری شود .

زیپ‌دار: این نوع پرفروش‌ترین فرم است که بخش زیپ در دو جنس فلزی و پلاستیکی تولید می‌شود که نوع زیپ فلزی چون شکسته شدن بخش دندانه در آن رخ نداده و روان‌تر حرکت می‌کند طول عمر بیشتری دارد .

قفل‌دار: منظور از قفل در جامدادی، همان سگک یا زبانه‌ی از جنس پلاستیک است که در نوع پلاستیکی و پارچه‌ای دیده می­شوند .

دکمه‌دار: این نوع جامدادی نیز مانند نوع چسبی، دارای بخش زیپ برای محافظت بیشتر هستند که بازهم بخش زیپ در دو نوع پلاستیکی و فلزی موجود است .

جیب: عامل آخر و مؤثر در خرید جامدادی جیب و یا محفظه است که به دو شکل بیرونی و داخلی وجود دارند. جیب داخلی معمولاً از جنس خود وسیله می‌باشد که برای نگهداری وسایلی که کوچک هستند مثل مدادتراش و پاک‌کن و غیره استفاده می‌شود و درپوش اصلی نیز از بیرون ریختن آنها جلوگیری می‌کند. نوع خارجی برای وسایلی که بزرگ‌تر هستند مانند خط کش، ماشین‌حساب، گونیا و غیره استفاده می‌گردد که البته امکان بیرون ریختن آنها نیز وجود دارد .

همان‌طور که مشاهده کردید وسیله‌ی به ظاهر ساده‌ای مانند جامدادی نیز برای خرید نکات مهمی با خود به همراه دارد که باید به آن توجه نمود.