جامدادی کیتی

تعداد مطلب: 16

یکی از لوازم پرکاربرد دختران دانش‌آموز که برای نظم دادن و نگهداری لوازم‌تحریر از آن استفاده می‌کنند، جامدادی کیتی می‌باشد. به محض نزدیک شدن به فصل پاییز و باز شدن مدارس والدین راهی بازار و فروشگاه‌های اینترنتی می‌شوند تا وسایل موردنیاز بچه‌هایشان را باتوجه‌به سلیقه و سنشان تهیه و خریداری کنند. بعضی از افراد لوازم نوشتاری خود را در ته کیف رها می‌کنند، اما برای اینکه به کیف و وسایلشان نظم بدهند، خرید جامدادی کارساز می‌شود. تنوع جامدادی‌ها به نسبت دیگر لوازم نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. جامدادی‌ها از جنس‌های مختلفی همچون چوبی، فلزی، پارچه‌ای، پلاستیکی و ... در طرح‌ها و اندازه‌های متفاوتی ساخته‌شده‌اند. از جامدادی برای نگهداری خودکار، مداد، تراش، دفترچه، کارت و ... استفاده می‌کنند. جامدادی کیتی باید باتوجه‌به اندازه و تعداد لوازم نوشتاری انتخاب شود، بنابراین اگر تعداد زیادی لوازم برای جامدادی دارید، حتماً جامدادی‌هایی با حجم بزرگ خریداری کنید. در طراحی جامدادی‌ها از چسب، زیپ، دکمه و... برای بستن استفاده می‌کنند، بنابراین باید محصولی را انتخاب کرد که کیفیت مرغوبی داشته باشد.

نکات ریز و مهم در رابطه با جنس های متفاوت جامدادی کیتی

جامدادی با جنس‌های متفاوتی تولید شده‌اند، بنابراین جنس جامدادی زیاد مهم نیست و باتوجه‌به سلیقه‌ی شخص می‌تواند انتخاب کند که جنس جامدادی‌اش پارچه‌ای باشد یا فلزی و ...! اما نکات ریز و مهمی وجود دارند که والدین باید به آن توجه کنند. اگر فرزندتان به جامدادی‌های کیتی پارچه‌ای علاقه دارند، جامدادی از جنس پارچه‌های ضخیم مانند برزنت و چرم انتخاب مناسبی می‌باشد. جامدادی‌هایی که از پارچه‌های پلاستیکی تولید شده‌اند به دانش‌آموزان با سن کم اصلاً توصیه نمی‌شود. دانش‌آموزان بیشتر به جامدادی‌های کیتی نمدی و فلزی علاقه نشان می‌دهند، بنابراین باید یک جامدادی باکیفیت مرغوب برای آن‌ها تهیه کنید. جامدادی‌های فلزی که سطح صاف و یکدستی ندارند برای دانش‌آموزان ابتدایی و سنین کم پیشنهاد نمی‌شود، چرا که ممکن است باعث ایجاد خراش در سطح دست شود.

ویژگی های انواع جامدادی کیتی دخترانه

جزئیات مختلفی در بستن جامدادی‌های کیتی دخترانه وجود دارند، این جزئیات شامل زیپ، دکمه و چسب می‌باشند. هرکدام از این جزئیات در جامدادی باید بهترین کیفیت را داشته باشد تا چند سال مورداستفاده قرار گیرد. جامدادی‌هایی که طراحی تمیز و منظمی دارند بیشتر مورد توجه می‌باشد. به طور مثال در جامدادی‌های پارچه‌ای، دوخت منظم مهم است و جامدادی‌های پارچه‌ای با دوخت محکم مقاومت بیشتری خواهند داشت. جامدادی‌های فلزی شامل چندطبقه است که هرکدام از آن‌ها باید از اهرم‌های باکیفیت برخوردار باشند و نتیجه آن که جامدادی راحت باز و بسته شود. جامدادی‌هایی که طبقه‌ای هستند از دو جنس متفاوت پلاستیکی و فلزی ساخته‌شده‌اند و باتوجه‌به سلیقه‌ی شخص هرکدام از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. جامدادی‌های چوبی بیشتر کاربرد رومیزی دارد و به عنوان نگهداری جا قلمی برای لوازم نوشتاری استفاده می‌شود. این نوع جامدادی بیشتر روی میز کار مدیران مشاهده می‌شود. جامدادی‌های چوبی به دلیل وزن نسبتاً زیاد به دانش‌آموزانی که می‌خواهند در کیف خود آن را حمل کنند، توصیه نمی‌شود. جامدادی‌های مقوایی بیشتر برای نگهداری مداد و مدادرنگی استفاده می‌شود. یکی از مدل‌هایی که از قدیم تا الان هنوز هم تولید و روانه‌ی بازار می‌شوند، جامدادی‌های چرمی هستند. این جامدادی برای حفظ مداد و خودکارهای باارزش کاربردی است. پیشنهاد ما به دانش‌آموزان ابتدایی استفاده از جامدادی‌های پلاستیکی است که در این چند سال از محبوبیت بیشتری برخوردار است، چرا که این نوع جامدادی‌ها برای هر وسیله‌ای محفظه‌ای مخصوص قرار داده و در صورت خالی بودن هرکدام از این قسمت‌ها نشان‌دهنده گم‌شدن وسیله فرزند است.