روسری سال 99

تعداد مطلب: 13811

روسری های سال 99 با هر استایلی منطبق می‌شود، استفاده از آن برای بسیاری از خانم‌ها راحت‌ و کاربردی است. در سایت مطلب خوب میتوانید انواع مدل روسری سال 99 رو مشاهده کنید

روسری مجلسی
به انواعی از شال‌ها و روسری‌ها، مانند حریر‌ که دارای بافت ظریف‌تری هستند، یا پارچه‌های ابریشمی و کشمیری لوکس که جلوه‌ی درخشانی دارند، شال و روسری مجلسی گفته می‌شود.

طب

یعتا این مدل روسری، نسبت به دیگر انواع، دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند.

روسری کژوال و اسپرت

محبوب‌ترین انواع مدل شال و روسری در ایران و در سال 99، همان‌هایی هستند که به صورت روزمره یا در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. ویژگی اصلی شال و روسری کژوال، همان راحتی در استفاده از آن‌هاست. این سرپوش‌ها به راحتی روی سر می‌مانند و سُر نمی‌خورند، سبک هستند و با توجه به فصل و میزان حرارتی که ایجاد می‌کنند، انتخاب می‌شوند.

روسری کشمیری

شخصیت‌هایی مانند جوزفین بناپارت و ملکه ویکتوریا با علاقه به شال کشمیری با طرح بته جقه و استفاده از آن، شال و روسری کشمیری را در قرن ۱۹ میلادی در صدر اکسسوری‌های فشن قرار دادند.
از آن زمان تا کنون، سرپوش‌های کشمیری همچنان خاص، چشم‌نواز و محبوب باقی ماندند. روسری های کشمیر سال 99 طرفدار زیادی دارند.

نکاتی که هنگام خرید روسری باید رعایت کنید:

 • حتما در هنگام خرید شال و روسری، آن را در نزدیکی صورت خود قرار دهید. شالی که روی رگال زیبا به نظر می‌رسد، ممکن است روی سر، چندان چنگی به دل نزند.
 • طرح‌های مشخص و واضح، به فرد این امکان را می‌دهند که تنوع و تضاد رنگ‌ها را در استایل خود به خوبی به نمایش بگذارد.
 • سرپوش‌های تک رنگ برای استایل‌های شلوغ‌تر مناسب است

  نکاتی که در شستشوی شال و روسری باید به آنها توجه کنید:

 • هرگز شال و روسری خود را در ماشین لباسشویی نیندازید. آنها را با آب ولرم و مقداری شامپو و یا مایع ظرفشویی بشویید
 • اگر لکه ای بر روی انواع شال و روسری شماست ابتدا مقداری شامپو را مستقیما روی لکه ریخته و با انگشت و همانند کرم، شامپو را روی لکه پخش کرده و یک ربع صبر کنید و سپس شال و روسری خود را بشویید.
 • در صورتی که شال و روسری شما پشمی و سنگین است و بافت درشتی دارد از آویزان کردن آن خودداری کنید و آنرا بر روی سطحی صاف قرار دهید تا به مرور خشک شود. میتوانید از دو حولی در زیر و روی روسری خود برای تسریع در خشک شدن استفاده کنید
 • هرگز اتو را مستقیما بر روی شال و روسری قرار ندهید. در ابتدا از ملایم بودن حرارت اتو مطمئن شوید و سپس پارچه ی سفید تمیزی را روی شال و روسری خود پهن کرده و اتو را روی پارچه بکشید و فراموش نکنید که همیشه شال و روسری را از پشت اتو کنید
 • شال و روسری ابریشمی را کمی نمدار و با رعایت نکات مرحله ۵ اتو کنید
 • هنگام تغییر فصل شال و روسری هایی که دیگر قصد استفاده از آنها را ندارید تا کرده و بین آنها کاغذ های سفید قرار داده و در محلی بدون رطوبت نگهداری کنید.