میز تحریر مدرن

تعداد مطلب: 28

در این ایام که اکثر دانش آموزان در خانه تحصیل میکنند میزهای تحریر مدرن کاربرد زیادی پیدا کرده اند. جدا از شیک بودن و کاربردی بودن میز تحریر استاندارد بودن آن اهمیت زیادی دارد. در ادامه با استاندارد های صندلی و میزتحریر مدرن آشنا شوید.

قوس ستون فقرات

صندلی و میز تحریر طوری باید تنظیم شوند که اگر مانیتور روی میز است، به موازات چشم باشد نه پایین تر و نه بالاتر. قوس محدب گودی کمر را می پوشاند و قوس مقعر تحدب پشت را در بر می گیرد. صندلی بهتر است ارگونومیک باشد و قوس های ستون فقرات را در بر بگیرد اما اگر پشتی صندلی صاف بود، برای پر کردن قوس می توان از بالشتک های مخصوص پشت صندلی استفاده کرد

ابعاد صندلی

نشیمنگاه صندلی باید 90 درصد طول ران را بگیرد. اگر بیش از 90 درصد باشد به زانو فشار می آید و اگر کمتر باشد باعث مشکلات عضلانی می شود. از نظر عرض هم بستگی به این دارد که فرد چقدر چاق یا لاغر است اما معمولا فرد به عرض 47، 48 سانتی متر برای نشیمنگاه احتیاج دارد. طول40 سانتی متر هم مناسب است اما باز هم این موارد ثابت نیستند؛ مثلا این میز برای کسی که  قدی بلند دارد و استخوان رانش بلند است، ممکن است بیشتر و برای کسی که قدی کوتاه تر دارد، کمتر باشد .

رویه صندلی

ارتفاع صندلی هرقدر باشد، زانو باید در زاویه 90 درجه قرار بگیرد. جنس نشیمنگاه نباید خیلی نرم باشد که داخلش فرو برویم و نه خیلی سفت باشد که ثابت در جای خود باقی بماند. باید به صورتی باشد که وقتی با انگشت فشار ملایمی به صندلی می آوریم یک یا دو سانتی متر فرو برود و بعد هم به حالت اولیه اش بازگردد. در واقع جنس رویه صندلی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد.

ارتفاع پشتی

ارتفاع پشتی صندلی باید کاملا کتف ها را بپوشاند و تا مهره هفتم گردن بیاید؛ پشتی صندلی باید دو قوس داشته باشد، یکی قوس مقعر و یکی محدب. زمانی که فرد مطالعه می کند، بهتر است فاصله چشم تا روی کتاب به حدی باشد که گردن بیش از 20 درجه خم نشود. اگر مجبور بودید این کار را بکنید باید سطح میز مطالعه را بالا بیاورید. همچنین می توانید از رحل (نگه دارنده کتاب) یا یک سطح چوبی استفاده کنید تا مجبور نباشید گردن را بیشتر خم کنید .


. میز تحریر بهتر است جدا از میز کامپیوتر یا لپ تاپ باشد؛ البته عموما این اتفاق نمی افتد. یکی به دلیل اینکه فضای اتاق این اجازه را نمی دهد و دیگر اینکه به لحاظ اقتصادی، خانواده ها نمی توانند دو بار هزینه کنند. در این صورت وقتی می خواهید از یک میز برای مطالعه و کامپیوتر استفاده کنید، سطح رویه میز باید بزرگ تر باشد.