کیف مدرسه عروسکی

تعداد مطلب: 14

کوله پشتی و کیف های عروسکی بچه گانه در دو مدل فانتزی و مناسب مدرسه در بازار به فروش می‌رسد. معمولا کوله پشتی فانتزی بچگانه در طرح‌های عروسکی طرفداران بسیاری در میان کودکان دارد، با این حال کودکان پیش‌دبستانی تا کلاس پنجم دبستان باید از کیف مدرسه بچگانه استاندارد استفاده کنند که با وجود کتاب و دفتر، آسیبی به کمر و گردنشان وارد نشود .

معمولا کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی اندام کوچکی دارند و یک کوله پشتی بزرگ برای اندام آنان مناسب نخواهد بود و به شانه‌ و کمرشان فشار وارد می‌کند. پیش از این گفتیم یک کوله پشتی بچگانه استاندارد باید کمتر از ۱۰ تا ۲۰ درصد از وزن فرزندتان باشد، چرا که وزن کتاب و دفتر به وزن کوله پشتی اضافه می‌شود .

یکی از کوله پشتی‌های مناسب کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی، کیف‌های چرخ‌دار است که شباهت بسیاری به چمدان مسافرتی کوچک دارد. در این صورت نیازی نیست که فرزندتان وزن کوله پشتی و وسایل مدرسه را روی شانه‌هایش تحمل کند و تنها بار کیف مدرسه پسرانه یا دخترانه را مانند یک چرخ با خود حمل می‌کند.

کوله پشتی عروسکی بچگانه در رنگ و طرح‌های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خرید کیف مدرسه بچگانه استاندارد برای فرزندتان در لیست خرید بازگشت به مدرسه قرار دهید، سعی کنید کوله پشتی‌های رنگی و طرح‌دار انتخاب کنید، چرا که رنگ‌های شاد و روشن روحیه کودکتان را شادتر می‌کند، علاوه بر این کودکتان کمتر بهانه کیف فانتزی و غیراستاندارد را می‌گیرد. کوله پشتی‌های فانتزی و غیراستاندارد نه تنها عمر کوتاهی دارند و زودتر پاره می‌شوند، بلکه پس از مدتی تاثیر منفی روی شانه و کمر کودکتان می‌گذارد.

یکی از وسایل ضروری کودکان پیش‌دبستانی و دبستانی در مدرسه، کوله پشتی بچگانه است، که به دلیل طرح و اندازه، از گروه کوله پشتی نوجوانان و دانشجویان جدا قرار می‌گیرد. معمولا کوله پشتی مدرسه جنس محکم‌تر و مقاوم‌تری دارد .

کوله پشتی مناسب نوجوانان محل لپ‌تاپ ندارد، با این حال شامل جیب‌های متفاوتی در داخل و خارج کیف، از جمله جامدادی، جای دفتر و کتاب، جای بطری آب و … است که دانش‌آموزان وسایل مدرسه خود را در جای مناسب قرار ‌دهند تا نظمی در داخل کیف مدرسه دخترانه یا پسرانه ایجاد شود .

نوجوانان علاقه دارند یک کوله پشتی بزرگ و جادار انتخاب کنند تا علاوه بر دفتر و کتاب، وسایل مورد نیاز مانند لباس ورزشی، لباس گرم و تغذیه را داخل کیف مدرسه قرار دهند. همچنین، هر چه سن فرزندانتان بالاتر می‌رود، حجم و تعداد دفتر و کتاب‌هایشان بیشتر می‌شود و باید کوله پشتی با اندازه و حجم استاندارد استفاده کنند .
پیش از خرید کوله پشتی مدرسه باید یک نکته حائز اهمیت را به یاد داشته باشید: جنس کوله پشتی استاندارد باید ضد آب یا برزنتی باشد تا آب از آن عبور نکند و دفتر و کتاب‌ها خیس نشوند. چرا که معمولا کودکان و نوجوانان در فصل‌های باران‌زا به مدرسه می‌روند و باید یک کیف مناسب این فصول انتخاب کنند، در غیر این صورت خسارت جبران ناپذیری به کیف و وسایلشان وارد می‌شود .