جامدادی نمدی

تعداد مطلب: 21

با تمام شدن تابستان و باز شدن دوباره‌ی مدرسه‌ها و مهدکودک‌ها باید فکر خرید لوازم‌تحریر موردنیاز کودک خود باشید. اگر به دلایل مختلف علاقه دارید جامدادی یا کیف پول فرزندتان را به صورت دستی آماده کنید نگران نباشید، جامدادی‌های نمدی یکی از آیتم‌های موردعلاقه ی کودکان است.


در ادامه ما به بررسی ویژگی‌های جنس نمد طرز نگهداری از جامدادی نمدی و کابرد های مختلف جامدادی می‌پردازیم.


رایج‌ترین و متداول‌ترین نوع جامدادی، همین جامدادی پارچه‌ای است. نمد بهترین انتخاب برای این محصول است. چرا که علاوه بر منعطف بودن و شکل‌پذیری‌اش برای قراردادن در هر نوع کیفی، قابلیت شست‌وشو داشته و نگرانی شما از حمل یک جامدادی کثیف و آلوده را از بین می‌برد. همچنین به دلیل وجود تنوع در پارچه‌ی نمد، جامدادی‌های تولیدی آن بسیار متنوع‌تر بوده و قدرت انتخاب بیشتری برای خرید به مشتریان می‌دهد.


. اما موارد دیگری هستند که فاکتور جنس، تعیین‌کننده آن است. مثل قابلیت شست‌وشو، وزن، استحکام و گنجایش (طول، عرض و ارتفاع محصول). مثلاً جامدادی‌های نمدی علاوه برداشتن قابلیت شست‌وشو، وزن کمتری داشته و گنجایشی قابل تغییر و منعطف دارد. اما برخلاف آن جامدادی‌های چوبی و فلزی را نمی‌توان شست، سنگین‌تر هستند و انعطاف‌پذیر نیستند.


در صنعت نساجی پارچه نمدی از گروه پارچه‌های بی بافت محسوب می‌شود. نکات مثبت در مورد این نوع پارچه که آن را تا این حد محبوب کرده ریش‌ریش نشدن لبه‌ها و مقاومت بالای آن در برابر سایش، رطوبت، ضربه و پارگی است. چه‌بسا این پارچه بسیار مناسب برای ساخت انواع کیف محسوب می‌شود. چون علاوه بر تنوع رنگی بالا که موجب جذابیت کیف می‌شود، مقاومت بالایی نیز به آن می‌بخشد. انعطاف‌پذیری این پارچه نیز قابل اهمیت است که استفاده از کیف یا هر نوع محصول دیگر را دلپذیرتر می‌نماید. جامدادی‌های نمدی نیز دارای این ویژگی‌ها بوده و از رنگ و فرمی شکیل و زیبا در طراحی و ساخت آن استفاده شده است. این محصول بسیار نوجوان پسند بوده و در بین کودکان دبستانی نیز بسیار مورد توجه واقع می‌شود.

نکات نگهداری:

برای نگهداری این محصول بهتر است اتو نشود و اگر اتو کردن ضروری بود یکپارچه نخی روی آن پهن و بعد اتو شود. اتوی بخار نیز می‌تواند تأثیر منفی روی نمد بگذارد و سبب کش آمدن آن شود. برای شستن چنین محصولاتی هیچگاه از سفیدکننده استفاده نکنید. چون بلافاصله رنگ پشم را برده و ظاهر آن را مخدوش می‌کندکاربرد جامدادی

جدا از درنظرگرفتن ویژگی‌های کمی و کیفی، برای خرید یک جامدادی لازم است بدانیم که برای چه منظوری خریداری می‌شود؟ قرار است چه چیزی با آن حمل و یا در آن نگهداری کنیم؟

اگر شما قصد دارید فقط یک یا دو مداد و خودکار را حمل کنید و آنها نیز در حد قابل‌قبولی مقاوم‌اند و یا خیلی نگران خش افتادن و یا آسیب‌دیدن آن نیستید، شما اصلاً احتیاج به چیزی برای حمل آن ندارید و اینکه به دنبال آن باشید که کدام جامدادی برای شما بهترین است. چرا که شما اصلاً نیاز به خرید جامدادی ندارید. اما اگر خودکاری گران‌قیمت و براق را حمل می‌کنید که امکان خش افتادن دارد، ممکن است برای حمل و محافظت از آن، مورد خاصی بخواهید. قراردادن یک‌قلم گران‌قیمت در جیب و در مجاورت وسایل داخل جیب و یا کلیدهایتان می‌تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد.

اگر شما نیاز به حمل چند یا تعداد زیادی قلم و مداد دارید، ممکن است واقعاً به نوع خاصی از جامدادی نیاز داشته باشید که به شما برای محافظت و سازماندهی آنها کمک کند. اگر این نوشت‌افزار بیش از حد ارزشمند نیستند، یک جامدادی ساده با یک زیپ، به اندازه کافی مناسب خواهد بود. اما اگر قلم‌های ارزشمند و گران‌قیمتی حمل می‌کنید و نمی‌خواهید همه آنها در برابر یکدیگر قرار بگیرند، ممکن است بخواهید به جامدادی‌های کمی سازمان‌یافته‌تر نگاه کنید. مثل یک جامدادی چرمی که در آن حداقل یک دیوایدر یا جداکننده وجود داشته باشد.

برای حمل لوازم‌التحریر دانش‌آموزی فرقی نمی‌کند کدام‌یک از موارد ذکر شده را تهیه نمایید. برای حمل لوازم طراحی بهتر است از جامدادی‌های سایز بزرگ پارچه‌ای که قابلیت شست‌وشو دارند، استفاده کرد.


برای حمل لوازم مهندسی نیز توصیه می‌شود از جامدادی‌های زیپ داری که محفظه‌های مختلف برای نگهداری و تفکیک لوازم مهندسی دارند، استفاده نمود.

اما هنگام خرید جامدادی در همه موارد بالا باید توجه کرد که چه حجمی از وسایل قرار است در آن قرار داده شود و به نسبت آن از یک جنس مقاوم و نوع بسته شدن مناسب، محصول موردنظر را تهیه کرد.

همچنین گروه سنی مصرف‌کننده نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در انتخاب و خرید به آن توجه کرد. این فاکتور در انتخاب جنس، رنگ و طرح جامدادی بسیار اهمیت دارد و باتوجه‌به سلیقه شخصی هر فرد ممکن است متفاوت باشد.