مدل شومیز کرپ حریر زنانه

تعداد مطلب: 240

شومیز کرپ حریر زنانه این روزها به شدت در بازار اپیدمی شده. اما شومیز چیست؟

شومیز : از واژه فرانسوی Chemise برگرفته شده که در زبان فارسی به یک نوع لباس خاص زنانه گفته می شود که ابتدا به شکل آستین بلند و با دکمه های وسط ، به سبکی کلاسیک و ساده طراحی می شدند اما اکنون با انواع پارچه های حریر, گیپور و ریون در انواع مدل های مختلف دوخته می شوند و از آن دسته لباس هایی هستند که هم در مهمانی های ساده و هم در انواع مجلس ها می توان آن را پوشید. انواع شومیز کرپ حریر زنانه را می توان با دامن، شلوار و سرهمی ترکیب کرد و در مراسمات مختلف از این نوع لباس ها استفاده نمود.

شومیز کرپ حریر  جزو لباس هایی است که مخصوص بانوان  است و اغلب جنس خوبی داشته و مناسب برای فصول گرم سال مانند : تابستان و بهار می باشد.

شومیز نوعی پیراهن لخت ، سبک وزن ، زیبا و شیک است. که انواع طرح ها و رنگ های آن یافت می شود.

شومیز یک کلمه فرانسوی است و درواقع لباس های مردانه جلو باز است که حالا به شکل لباس زنانه جلو باز دکمه دار درآمده است. شومیزها پیراهن های زنانه و دخترانه هستند.

امروزه پوشیدن شومیز زیر مانتو های جلو باز بسیار رواج پیدا کرده است. اما چه نوع شومیزی برای این کار مناسب است؟

البته که پاسخ این سوال به طرح و مدل مانتو بسیار مرتبط است اما در پاسخی کلی می توان گفت شومیزهای ساده و تک رنگ برای ست کردن بسیار مناسب هستند. این شومیز ها ظرافت هایی در طراحی دارند و تک رنگ بودنشان باعث می شود که به راحتی با مانتو و یا شلوار شما ست شوند و جلوه ای بیشتر به ظاهر شما بدهند.

انواع شومیز حریر

در بازار طرح ها و رنگ هایی متفاوت از شومیزهای دخترانه و زنانه موجود است که برخی از انواع رایج آن عبارتند از :

 1. شومیز حریر پیلی دار
 2. شومیز آستین کلوش حریر
 3. شومیز حریر و دامن کوتاه
 4. شومیز حریر بارداری
 5. شومیز کراواتی
 6. شومز حریر یقه حلزونی
 7. شومیز حریر پشت بلند
 8. کت شومیز دامن
 9. کت شومیز بلند حریر
 10. شومیز حریر رگه دوزی
 11. شومیز زیرو رو حریر
 12. شومیز حریر آستین پفی
 13. شومز حریر گلدار

یکی از دلایل پر طرفدار بودن شومیز می تواند تطابق آن با فرهنگ و پوشش اسلامی و ایرانی باشد. در فرهنگ ما ایرانی ها پوشش از جایگاه بالایی برخوردار است و زمانی که این پوشش با زیبایی حریر ترکیب شود، طرفداران آن را دو برابر می کند.برای ایده های بیشتر با مطلب خوب همراه باشید.