فرش اتاق کودک

تعداد مطلب: 30

مهمترین وسیله ی اتاق بچه ها که پدر مادر در خرید ان باید حساسیت زیادی به خرج بدهند خرید فرش اتاق کودک  برای اتاق کودک دلبندشان است . بیشتر  طرحهایی که در بازار وجود دارند به دو دسته فرش دخترانه و فرش پسرانه تقسیم می شوند .البته هستند پدر مادر هایی که  طرحهای  اسپرت و گل و هندسی که تفکییک جنسیتی ندارند و مناسب هم دختر وهم  پسر هستند خریداری می کنند .

ما در این مقاله می خواهیم نکاتی که برای خرید فرش لازم است  دقت کنیم را بیان کنیم .با ما همراه باشید :

برای داشتن یک انتخاب خوب تنها نباید به رنگ و طرح توجه کرد بهتر است  قبل از خرید به جنس الیاف فرشی که انتخاب  می کنید توجه داشته باشید . در فرش های دستباف از الیاف طبیعی استفاده میشود ودر فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی و در نظر داشته باشید که بیشتر ا لیاف مصنوعی ها حساسیت زا هستند .

5 نکته مهم در خرید فرش اتاق کودک :

1- قابلیت شستشوی راحت فرش :

بچه ها  بیشترین زمان را در اتاق خودشون مشغول بازی و کار دستی رنگ بازی و... غیره هستند و خب طبیعتا بیشترین جایی که کثیف میشود فرش اتاق است .در نتیجه فرشی انتخاب کنید که از نظر وزنی سبک باشه و هم از نظر  رنگ درخشان و دارای ثبات باشد که در اثر شستشو زیاد  زود از بین نرود و طول عمر فرش کم نشود .

2- ضد حساسیت بودن و عدم پرزدهی  فرش :

کودکان بخاطر پوست نرم و لطیفی که دارند باید فرشی برای اتاق ان ها  انتخاب کنید که استاندارهای لازم را داشته باشد  تا برای کودک ایجاد حساسیت و مشگل نکند .فرش باید دارای الیاف ضد باکتری و الرژی باشد و همچنین پرز دهی نداشته باشد .

3- نرم و لطیف بودن بافت فرش :

فرش های فانتزی با داشتن پرزهای بلند ویژگی نرم و لطیف بودن را دارند  و همچنین در مقابل گرمی و سردی سطح زمین محافظ خوبی هستند . فرش اگر سفت و زبر باشد یا دارای برجستگی باشد ممکن است به پوست کودک اسیب بزند.

4- رنگ فرش :

زمانی که می خواهید فرشی برای اتاق کودک انتخاب کنید حتما بر اساس فضای کلی اتاق رنگ بندی دیوار ها و داشتن همخوانی با سایر وسایل مثل تخت و کمد دقت داشته باشید . بیشتر سعی کنید از رنگ های سبز و قرمز و رنگ های چرک تاب اتخاب کنید البته منظور از رنگ های چرک تاب رنگ هایی مثل سیاه و قهوه ای نیست .و رنگ فرش باید گرما وشادابی به فضای اتاق بدهد . رنگ های سرد مثل سبز ، ابی ، سرمه ای ، فیلی برای اتاق پسر و رنگ های گرم بیشتر برای اتاق دختر مثل رنگ قرمز ، نارنجی ،زرد و...

5- طرح فرش :

بیشتر طرح ها ی فرش کودک  شخصیت های کارتونی و مدل های عروسکی و حیوانات هستند . طرح های هندسی ، گل و اسپرت هم  طرفداران خودشون را دارند . در انتخاب طرح فرش حتما به روحیه کودکان توجه داشته باشید وبر اساس روحیه دلبندانتان انتخاب کنید تا حس خوبی به ان ها القا کند .

به دلیل تفاوت سلیقه هر جنسیت ، فرش اتاق کودک هم با تنوع بالایی وجود دارند .فرشهای مناسب اتاق کودک  با طر ح های گل ، عروسکی ، ابرنگی  مناسب روحیه دخترانه  و جزو دسته فرش دخترانه قرار می گیرد . فرشهایی با طرح حیوانات ، ماشین ، شخصیت هایی کارتونی مناسب روحیه پسران و جزو دسته فرش پسرانه قرار میگیرد .