آینه دکوراتیو دیواری

تعداد مطلب: 123

آینه دیواری دکوراتیو سوای کاربردش در دیدن اجسام، نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون خانه دارد. درست است که استفاده از آینه دکوراتیو دیواری در طراحی منزل، موجب لوکس شدن خانه می شود اما خرید آینه دکوراتیو، اصول مخصوص به خود را دارد. به طور کلی آینه کاربرد زیادی در منزل دارد از انعکاس نور گرفته تا دلباز کردن فضا و زیباسازی دکوراسیون. همانطور که گفتیم نکاتی هست که هنگام نصب آینه دیواری دکوراتیو باید به خاطر داشته باشید. بدترین اشتباه شما در مورد آینه های دکوراتیو این است که آنها را جایی از اتاق نصب کنید که تصویر هر چیزی را منعکس کند. بهتر است آنها را در فضایی قرار بدهید که تصویر زیبا یا منظره ی قشنگی از خانه را نشان دهد. اگر از دکوراسیون کلاسیک در منزل استفاده می کنید بهتر است آینه دکوراتیو طرح کلاسیک را انتخاب کنید.

نکاتی که باید در نصب آینه دکوراتیو دیواری رعایت کنید

همانطور که از اسمش پیداست آینه دکوراتیو برای زیباسازی و شیک کردن منزل به کار می رود. در نتیجه در انتخاب رنگ، محل نصب و اندازه ی آنها باید دقت کافی را به کار ببرید.

1- در نظر گرفتن جنس دیوار خانه هنگام خرید آینه دیواری

دیوارهای یک خانه از جنس های مختلفی ساخته شده. بعضی از آنها چوبی، گچی و یا سنگی هستند. اگر آینه دکوراتیو دیواری شما سنگین باشد، باید به این موضوع دقت کنید که جنس دیوار شما استحکام کافی برای تحمل وزن آن را داشته باشد. دیوارهای سنگی در این مورد گزینه ی مناسب تری هستند.


2- فضای مناسب برای نصب آینه دکوراتیو دیواری

پیش از دیزاین خانه با آینه باید یک مکان مناسب برای نصب آن انتخاب کنید. مکانی که با دیگر اثاثیه ی منزل از جمله مبلمان و تابلوها متناسب و هماهنگ باشد. ارتفاع آینه بر روی دیوار را هم باید در نظر داشته باشید و آن را در فضایی نصب کنید که می خواهید شیء یا تصویری روی آن منعکس شود. امروزه به جای نصب آینه های دکوراتیو بر روی دیوار، آن را روی در کمد یا در ورودی اتاق نصب می کنند. حتی دیوار پشت ظرفشویی شما به جای سرامیک می تواند آینه کاری شود.


3- توجه به سایز و اندازه ی آینه دکوراتیو دیواری

سایز آینه ای که برای دیوار خود انتخاب می کنید، تاثیر زیادی بر روی طراحی منزل دارد. اگر دیواری را که برای نصب آینه ی دکوراتیو در نظر گرفته اید بزرگ باشد، سایز آینه هم باید متناسب با آن بزرگ باشد و بالعکس. برای دیوارهای بزرگ و یا دارای ارتفاع می توانید از آینه های سایز کوچک که در کنار هم چیده شده اند استفاده کنید.


4- توجه به انتخاب فرم آینه

سعی کنید برای دیزاین خانه ی خود علاوه بر لوازم تزئینی از  از آینه هایی با اشکال هندسی استفاده کنید. این کار زیبایی فضای اتاق شما را چند برابر می کند.


5- توجه به نقطه ی کانونی

یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی با آینه، توجه به قرار دادن آینه در نقطه ی کانونی منزل است. بهترین جا مکانی است که افراد پس از ورود به منزل چشمشان به آن می افتد. این کار باعث می شود تا منزل شما بزرگ تر و زیباتر به نظر برسد.