مدل تابلو دکوراتیو

تعداد مطلب: 30

از اصلی ترین عوامل زیبایی در دکوراسیون داخلی استفاده از انواع مدل تابلو دکوراتیو،تابلو مدرن وبه طور کلی انواع تابلو دیواری است . تابلو های دکوراتیو علاوه بر اینکه ظاهر دیواری که تابلو بر روی ان نصب شده است رو تغییر میدهد بلکه در جان بخشی هرچه بشتر فضا و گرم تر کردن فضای داخلی دکوراسیون تاثیر بسزایی دارد.

شما برای انتخاب وخرید تابلو دکوراتیو پذیرایی و موارد استفاده از ان ها که همخوانی با دکوراسیون داخلی شما داشته باشد نیازمند اطلاعاتی در مورد انواع طرح های تابلو دکوراتیو هستید که تصمیم بگیرید ما در این مقاله سعی داریم در انتخاب مناسبترین تابلو به شماکمک کنیم.

تابلو دکوراتیو چیست؟

تابلو یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی به شمارمی اید . تابلوها جهت جان بخشیدن هر چه بیشتربه فضا ، گرما بخشیدن و روح دادن به فضای داخلی و اضافه کردن رنگ به محیط  کاربرد دارند. همچنین تابلو ها به فضای شما اصالت هنری می بخشد و باعث میشود فضای دکوراسیون شما منحصر بفرد به نظر برسد. تابلو دکوراتیو نوعی از تزیین دیواری هست که دارای انواع مختلفی از نظر موضوعی ، تکنیکی،سبک تابلو و...است. به عنوان مثال تابلو نقاشی رنگ روغن و تابلو چاپی دونوع مختلف از تابلو دکوراتیو بر اساس تکنیک ساخت هستند.

انواع تابلو دکوراتیو

تابلوهای دکوراتیو انواع مختلفی دارند که شامل تابلو نور دکوراتیو ،تابلو دیواری چند تکه ، تابلو بوم نقاشی ، تابلو دکوراتیو مدرن و تابلو دکوراتیو برجسته ارایه می شوند. از پر طرفدار ترین تابلو دکوراتیو بر اساس سبک می شود ار تابلودکوراتیو مدرن  ، تابلو دکوراتیو کلاسیک ، تابلودکوراتیو انتزاعی، تابلودکوراتیو فانتزی نام برد.

تابلو دیواری چند تکه به تابلو چند تکه مدرن هم معروف است. تابلو ها از جهت محل  استفاده هم به انواع مختلفی تقسیم می شوند که شامل تابلو دکوراتیواتاق کودک ، تابلو دکوراتیو پذیرایی، تابلو دکوراتیو اشپزخانه و تابلو دکوراتیو مکانهای بیرونی مثل محل کار کافی شاپ ها ،ساختمان های اداری ومراکز تجاری دسته بندی می شوند . تابلو نور دکوراتیو که به لایت باکس هم معروف هستند در واقع به شکل جعبه ای از نور هستند که نور از پشت به تصویر تابیده می شود که بیشتر در کافی شاپ ها  و مراکز تجاری و تفریحی کاربرد دارند.

انتخاب سایز مناسب تابلو

علاوه براین ها مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید سایز مناسب تابلو با دیوار اتاق شماست .اگر تابلو بیش از اندازه بزرگ باشد اتاق شلوغ و خفه ممکن است بنظر برسد و اگر بیش از اندازه کوچک باشد تناسب را به هم می ریزد. تابلو یا مجموعه  تابلو های شما باید 50 تا 75 درصد از فضای  خالی دیوار را اشغال کنند. سعی کنید برای دیده شدن جلوه ی بصری هرچه بیشتر تابلو ان ها را در فاصله 20 سانتی متری از بالای مبل نصب کنید.

اگر فضای داخلی منزل شما مینیمال و مدرن است انواع مدل تابلو دکوراتیو با فضای شما همخوانی بسزایی دارد. امروزه انواع  تابلوهای دیواری مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است . تابلو دکوراتیو مدرن بیشتربر روی المان های سادگی طرح ها ، رنگ ها و حرکت متمرکز است.