مدل شلوار زاپ دار 2020 + اموزش نحوه زاپ دار کردن

تعداد مطلب: 22

شلوار جین های زاپ دار معمولا به سختی یافت می شود و در صورت وجود، زاپ ها به صورتی که میخواهید نیستند در عین حال به دلیل کمیاب بودن ، از قیمت های کاذب برخوردارند. در این بخش از مطلب خوب مجموعه اي از شلوار های زاپ دار دخترانه و زنانه را جمع آوری کرده ایم. همچنین آموزش کوتاه و مفیدی درباره چگونه زاپ دار کردن شلوار را آورده ایم کـه با کمک آن می توانید شلوارهای جین و یا کتان خودتان را زاپ دار کنید.

اما سوالی که ممکن است پیش آید این است که شلوار زاپ دار چیست؟ شلوار زاپ دار همان شلوارهای پاره پاره و یا خراش دار هستند کـه خصوصا در سال 2020 مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند.

شلوار های پاره یا زاپ دار دخترانه و زنانه از ترند های پرطرفدار است اما این مدل شواره پاره جنسیت نمیشناسد! شما میتوانند از مدل شلوار های زاپ دار پسرانه و مردانه نیز در این مجموعه دیدن کنند شلوار های زاپ دار مام استایل جز مهم کمد لباس هر سلبریتی است. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به مد و فشن متفاوت علاقه دارند، حتما یک شلوار زاپ‌دار داخل کمد لباس‌هایتان دارید.

اما برای یاد گرفتن چگونه زخمی کردن شلوار جین خود به ادامه ی این مطلب توجه کنید.

ابتدا تصمیم بگیرید که زاپ را در کدام قسمت از شلوار می‌خواهید اجرا کنید. البته بهتر است در قسمت‌هایی که دچار ساییدگی و تماس با سطوح می‌شوند و قابلیت ترمیم پارگی شلوار وجود ندارد این اقدام را انجام دهید و از انجام آن بر روی قسمت‌هایی مثل پشت ران‌ها یا قسمت باسن شلوار خود داری نمایید. بهترین قسمت زانو‌ها و روی قسمت ران‌های شلوار است.

لوازم مورد نیاز برای زاپ دار کردن شلوار لی

شلوار لی

گچ یا صابون خیاطی

پنس (از قیچی مو چین یا پنس ابرو هم می‌توانید استفاده کنید)

سوزن یا سنجاق قفلی

تیغ موکت بری (کاتر) یا قیچی


1. ابتدا شلوار جین را بپوشید و جای دقیق زاپ را با گچ مشخص کنید. بهترین مکان برای زاپ، ۵ سانتی متر بالا یا پایین زانوست.

2. سپس یک مجله قدیمی یا یک لایه ضخیم از روزنامه (یا مقوای ضخیم) زیر قسمتی که مشخص کرده اید قرار دهید تا هنگام برش زدن هر دو طرف شلوار را نبرید .

3. با استفاده از کاتر برش‌های موازی و مانند شکل زیر روی شلوار ایجاد کنید. برش‌ها را با فاصله ۱.۵ تا ۲ سانتی متر و به شکل نامرتب ایجاد کنید .

4. با استفاده از نوک سنجاق یا نوک سوزن تار‌های قسمت برش‌ها را جدا کنید تا پود‌های پارچه به صورت ریش ریش ظاهر شود. سپس به کمک پنس پود‌های پارچه را جدا کنید .

5. بعد از اتمام مرحله 4  با استفاده از قیچی نخ‌های اضافی اطراف برش‌ها را بچینید .

برای هر نوار تعیین شده مراحل ۴ و ۵ را تکرار کنید تا زاپ‌ها کامل شود .