مدل لباس شیک مجلسی دخترانه

تعداد مطلب: 17

زمانی که صحبت از لباس های مجلسی دخترانه برای شب های عروسی و مهمانی می شود انتخاب های زیادی پیش روی شماست. اما انتخاب نهایی بر اساس نوع مجلس، استایل بدنی و رنگ مورد علاقه صورت میگیرد.

لباس های شیک و مجلسی زنانه و دخترانه، برای جشن های مختلف بین خانم ها پرکاربرد است در نتیجه هنگام انتخاب و خرید آن باید به مد سال توجه کنید و لباسی بخرید که مدرن و امروزی باشد، به همین منظور در این بخش از دنیای مطلب خوب شما را با مدل های لباس ساده برای دختران نوجوان در انواع کوتاه یا بلند با انواع پارچه گیپور، کرپ، حریر، لمه و ساتن که سال 2020 مد هستند آشنا میکنیم.

به هر فصل جدیدی که پا می گذاریم، باید دنیایی از لباس های متنوع نیز همراه آن، به ارمغان بیاوریم. ما در این مقاله مجموعه ای از طراحی های زیبا و دلنشین را به شما معرفی می کنیم. ولی شما باید توجه داشته باشید که انواع لباس هایی را که انتخاب می کنید، به تیپ و استایل تان نزدیک باشد. به نوع برش و نوع دوخت لباس دقت کنید، جنس پارچه را در نظر بگیرید و رنگ های مناسب را انتخاب کنید.

یکی از فاکتور هایی که هنگام خرید یا دوخت لباس های مجلسی دخترانه بای در نظر بگیرید نوع یقه است. طراحان لباس مجلسی معمولا بر اساس سبک کار خود یا مدل یقه های لباس مجلسی دخترانه که در آن برهه زمانی ترند شده باشند، روی بخشی از لباس مجلسی مانور می‌دهند. خلاقیت طراح می‌تواند روی انتخاب پارچه لباس، مدل دامن، قد دامن، مدل آستین و یا مدل یقه لباس خودنمایی کند. در این میان، یقه به دلیل نزدیک‌تر بودن به چهره و موها، نقش به سزایی در ظاهر فرد دارد.

مدل یقه گرد

یقه‌ی گرد اولین و ساده ترین مدل یقه لباس است که در برخی طراحی های لباس مجلسی نیز آن‌ را می‌بینیم. اگر قصد دارید مدل دامن یا آستین ها را چشمگیر و پرطرح انتخاب کنید، بهتر است یقه لباس گرد باشد. کاربرد بعدی یقه گرد در مواقعی‌ست که قصد دارید تزئینات زیادی روی لباس کار کنید یا گردنبد بزرگی روی آن بپوشید. در این مواقع هرچه یقه لباس ساده تر انتخاب شود، کار شما راحت تراست .

مدل یقه هالتر در لباس های مجلسی

یقه هالتر یک انتخاب مناسب برای طراحی لباس مجلسی است. این مدل یقه که دور گردن بسته می‌شود را معمولا در لباس مجلسی های بدون آستین می‌بینیم. اگر مایلید شانه های خوش فرم شما زیر یقه و آستین لباس مجلسی پنهان نشود، این مدل یقه کاملا برای شما مناسب است. یقه هالتر می‌تواند با پارچه اصلی لباس طراحی شود و یا با یک متریال نازک تر مثل تور یا حریر، به عنوان یقه تزئینی روی یقه مدل قلبی یا دکلته سوار شود .

مدل یقه دلبری

در این مدل یقه، آستین ها به جای اینکه روی کتف قرار بگیرند، به روی شانه یا حتی بازوها وصل می‌شوند و خط وسط یقه نسبت به حد آستین ها پایین تر قرار گرفته است. این مدل یقه را معمولا بر تن سلبریتی هایی می‌بینید که بدنی استخوانی و ترقوه هایی بیرون زده دارند. این مدل یقه هم به صورت استین کوتاه و هم بلند جلوه‌ی خوبی دارد. مدل یقه دلبری هم در پوشاک کژوال و هم در لباس های مجلسی و حتی لباس های دخترانه برای عروسی می‌تواند به کار گرفته شود.

مدل یقه حلزونی

یقه‌ی حلزونی بیشتر در طراحی شومیزها و پیراهن های مهمانی عصرانه کاربرد دارد. این مدل یقه از چین های کوچک روی هم ساخته شده که معمولا در دوخت آنها از متریال های لختی مثل حریر یا ریون استفاده می‌شود. مدل یقه حلزونی را بهتر است در لباس هایی که تنه و دامن تنگ و فیتی دارند به کار‌ ببرید. در نظر داشته باشید که با انتخاب این مدل یقه که یک طرح شلوغ به حساب می‌آید، بهتر است بقیه اجزای لباس مجلسی و حتی اکسسوری ها را ساده انتخاب کنید .

مدل یقه کراواتی

مدل کراواتی اغلب در طراحی لباس مجلسی های رسمی و آستین بلند به کار برده می‌شود. این مدل برای افرادی که به پوشیده بودن بالاتنه ی لباس مجلسی اهمیت می‌دهند بسیار مناسب است و برای لباس های مجلسی پوشیده دخترانه مناسب است. این مدل هم به شکل گره ی کراوات یا به شکل انواع گره های مختلف دور گردن طراحی می‌شود. جنس پارچه ‌ی گره شده به دور گردن می‌تواند از پارچه خود لباس یا پارچه طرحدار دیگری انتخاب شود. یقه کراواتی این روزها جای خود را به یقه های جدیدتری مثل مدل هفتی و قایقی داده است و کمتر در طراحی های جدید از این مدل می‌بینیم .

مدل یقه ایستاده در لباس های مجلسی زنانه

مدل ایستاده به یقه هایی گفته می‌شود که قسمتی از گردن را می‌پوشانند. یقه های اسکی، دیپلمات و فرنچ سه مدل یقه ایستاده هستند که در طراحی لباس مجلسی هم به کار برده می‌شوند. دوخت یقه‌ی اسکی را معمولا با پارچه های لخت و دو مدل دیگر را با پارچه های محکم‌تر انجام می‌دهند. یقه های ایستاده برای افرادی که صورت کشیده دارند مناسب است چرا که کشیدگی قسمت گردن را از صورت جدا می‌کند. مدل های یقه ایستاده در طراحی لباس شب های اسلامی و پوشیده نقش پررنگی دارند .

مدل یقه فرنچ

مدل فرنچ یک مدل یقه ایستاده است که به اندازه‌ی ۳-۵ سانتی‌ متر روی گردن را می‌پوشاند و مثل مدل قبلی، در طراحی لباس شب های پوشیده و باوقار کاربرد زیادی دارد. لبه های یقه ی فرنچ به شکل منحنی و با پارچه های سفت و آهار دار دوخته می‌شود. یقه‌ی فرنچ در طراحی پیراهن مردانه نیز کاربرد دارد و در آن مورد بیشتر به یقه دیپلمات معروف است .