مدل مانتو چهارخونه ریز و درشت

تعداد مطلب: 338

مانتو چهارخونه ریز یا درشت رو میشه به عنوان یک ترند همیشگی مورد استفاده قرار داد، جالب اینجاست که این مدل مانتو هنوز از مد نیفتاده و تقریبا همیشه جزو ترندها بوده و هست. از طرح های چهارخونه ریز و درشت برای دوخت انواع پوشاک استفاده می شه. مدل مانتو چهارخونه دخترانه از زمانی که به دنیای مد پا گذاشت تا به امروز طرفداران بسیاری پیدا کرده. این مانتوها رو هم در تابستان و هم زمستان می شه مورد استفاده قرار داد. از زیباترین طرح‌های چهارخونه باید به پارچه‌های قرمز و مشکی، یقه مردانه و یا ساده با رنگ ها پائیزی اشاره کرد.


چرا مانتو چهارخونه ترند محبوب سال شد؟

معمولا هر سال نوعی از لباس یا پارچه ترند می شه. مانتوی چهارخونه یا پارچه چهارخونه از جمله ترندهای محبوب هر ساله و در تمامی فصول می تونید انواع مانتوی چهارخونه در مدلهای ریز و درشت و دخترانه و زنانه را در مزون ها و مغازه های پوشاک مشاهده کنید.

در فصل تابستان هم انواع مانتو نخی چهارخونه اسپرت و جلوباز می تونه انتخاب خوبی باشه.


انواع مانتو چهار خونه کدامند؟

مانتوهای چهارخونه در انواع و اقسام مختلفی وجود دارن. به طور کلی می شه اونها رو به مدل مانتو چهارخونه ریز و درشت، اسپرت، جلوباز، اداری و دانشجویی دسته بندی کرد. با توجه به سلیقه و مکان استفاده از این مانتو می توان یکی یا دو مورد از آنها را استفاده کرد.


مانتو چهارخونه بیشتر برای چه افرادی مناسبه؟

از اونجا که مانتوهای چهارخونه به طور کلی اندام رو بزرگ تر از چیزی که هست نشون می ده، بنابراین گزینه ی مناسبی برای افراد چاق و کوتاه قد نیست. پارچه هایی که دارای خط های عمودی هستن بهترین گزینه برای افراد چاق و کوتاه قد محسوب می شن.

اگر وزنتون بالاست و به هر دلیلی اصرار به پوشیدن این مانتوها دارید، بهتر است از انوع چهارخونه ریز استفاده کنید


مانتوی چهارخونه رو با چه چیزی ست کنیم؟

مانتوی چهارخونه می تونه با توجه به نوع دوخت یا مدلش به صورت اسپرت یا رسمی استفاده بشه. در صورتی که مانتوی چهارخانه شما جلوباز یا شل باشد می تونید با یک شلوار جین و شال اسپرت اون رو ست کنید. اگر مانتوی چهارخانه ی شما بلند یا جلوبسته باشه می تونید اون رو با یک روسری رنگ متناسب ست کنید.

به طور کلی برای ست کردن مانتو چهارخونه می تونید یکی از روش های زیر رو انتخاب کنید:

استایل اسپرت

از اونجا که اغلب مانتوهای چهارخونه اسپرت هستن، به راحتی می شه اونها رو با شلوار جین، کیف اسپرت و کفش سفید ست کرد.


استایل مردانه

می تونید از این استایل شیک همراه با لباس های مردانه استفاده کنید. اگر هوا سرد است، می توانید آن را با یک بلوز یقه V مورد استفاده قرار بدید.


بر چه اساسی مدل مانتو چهارخونه رو انتخاب کنیم؟

در صورتی که قصد خرید و انتخاب مانتو چهارخونه رو دارید، نکات زیر رو در نظر داشته باشید تا انتخاب بهتری انجام بدید.
اول از همه به دوخت مانتو توجه کنید. دوخت مانتو باید خیلی ظریف و دقیق باشد و خط های چهار خونه در کنار درزها دقیقا کنار هم قرار گرفته باشند .
دوم اینکه اندازه ی چهارخونه های مانتو به سایز اندام شما بخوره. یعنی اگه توپر هستید از چهارخونه های ریز تر و اگه ریز نقش هستید از چهار خونه های درشت تر استفاده کنید.
سوم اینکه طرح مانتوی شما تا جایی که می تونه ساده و بدون مدل باشه، چون در غیر این صورت طرح مانتو شما رو خیلی شلوغ و درهم نشون می ده.

شما می تونید جدیدترین و زیباترین مدل های مانتو چهارخونه اسپرت ، جلوباز، چهارخونه ریز و درشت رو تو مطلب خوب مشاهده کنید.