مدل مانتو ژاکارد 2020

تعداد مطلب: 64

این روزها اغلب زنان به دنبال مدل مانتو ژاکارد 2020 هستند. امروزه پارچه های ژاکارد یکی از بهترین و پرطرفدارترین ترندها در میان بانوان محسوب می شود. طرح های برجسته پارچه ژاکارد زیبایی بی نظیری را در تار و پودهای آن به وجود آورده که در کمترین پارچه ای دیده می شود. مانتوهای ژاکارد 2020 در طرح های مختلفی همچون جلو باز، جلو بسته، بلند، کوتاه، اسپرت و مجلسی وجود دارند.

در انتخاب مدل مانتو با پارچه ژاکارد به طرح پارچه ی ژاکارد نیز باید دقت کنید. اگر اندام لاغری دارید، بهتراست مانتوهایی را خریداری کنید که گل های درشت دارند. اگر اندام پرتری دارید، می توانید به دنبال مانتوهایی با گل ریزتر باشید.دقت کنید این موضوع روی انتخاب مانتو تاثیربسیارزیادی دارد زیرا پارچه ژاکارد عموما دارای طرح های برجسته ریز و درشت است. اگر به مانتوهای ژاکارد علاقه دارید، ایده های جذاب مطلب خوب را دنبال کنید.


چرا مانتو ژاکارد طرفداران زیادی دارد؟

پار چه‌های ژاکارد محکم، ایستاده، متنوع و خوش فرم هستند و می توانند در مدت زمان طولانی بدون چروک باقی بمانند. رنگ این مانتو نیز در مدت زمان طولانی بدون هیچ گونه تغییری بماند. در نتیجه این مانتو ها بسیار مناسب برای استفاده ی مجلسی است. در ادامه، چند مدل از انواع مانتو مجلسی ژاکارد را برای ایده گرفتن و استایل مناسب خود در ادامه ی این مطلب معرفی می‌کنیم.


ویژگی مانتو ژاکارد چیست؟

به طور کلی تمام پارچه های ژاکارد در ویژگی های زیر مشترک هستند:
همه ی آنها در برابر چروک مقاومند
دوام بالا و ثبات زیادی دارند
ارتجاعی هستند
حس خوبی در لمس پارچه به دست می دهد

علاوه بر تمامی این ویژگی ها، تنوع بسیار زیادیست که در طراحی این پارچه به کار رفته. طرح های متنوع و طیف گسترده رنگ ها به دلیل تکنولوژی مدرن در طراحی این پارچه بی نظیر است.

انواع مدل مانتو ژاکارد 2020

پارچه ژاکارد در انواع مختلفی موجود است که هر کس بنا به سلیقه ی خود می تواند هر یک از آنها را انتخاب کند. بافت این پارچه در انواع سبک و سنگین در بازار موجود است که با توجه به فصول مختلف و مکان های استفاده از آن می توان از تنوع زیادی بهره مند شد.

ژاکارد پفکی

ژاکارد پفکی نوعی از پارچه های ژاکارد است که می توان از آن برای دوخت مانتو ژاکارد نیز استفاده کرد. بافت این پارچه به صورتی است که بخش های بسیارزیادی در آن حالت پفکی مانندی دارد. بخش های پفکی مانتو با اشکال متفاوتی روی پارچه هک می شوند. شما می توانید با کمک این نوع پارچه ها، می توانید انواع مانتوهای ساده بدوزید. دقت کنید به دلیل طرحداربودن این مانتو بهتراست آن را در مدل های ساده تر بدوزید. به صورت کلی می توان گفت بهترین مدل برای این پارچه، مانتوهای کتی هستند.


ژاکارد یاخما

یاخما کلمه ای ترکی است و به صورت کلی این نوع پارچه توسط کشورترکیه تولید می شوند. این محصول در سال های اخیر از کشور چین وارد کشور ما شده است و می توان با کمک آن مدلهای مانتو ژاکارد جذابی دوخت. این نوع پارچه ها وزن بسیارکمی دارند و طرح های برجسته بسیارجذاب روی آن می تواند مانتویی جذاب برای عیدامسال شما بسازد. دقت کنید از ویژگی های مدلهای مانتو ژاکارد یاخما می توان به نازک بودن، بدن نما بودن و خنک بودن آن اشاره کرد.

دقت کنید اگر می خواهید خودتان این نوع پارچه را انتخاب کنید و برای عید بدوزید، بهتراست برای زیری آن آستری نیز خریداری کنید زیرا نوع این پارچه، بدن نماست.


ژاکارد ارگانزا

ارگانزا نوعی پارچه ژاکارد و برجسته است که حالت براق و درخشانی دارد. این نوع پارچه نیزمقاومت بسیارزیادی دارند و اما تنها مشکل آن این است که به سرعت چروک می شوند. اگر به دنبال خرید مدلهای مانتو ژاکارد هستید، دقت کنید می توانید ازاین مدل مانتو تنها برای مناسبت های مجلسی تر استفاده کنید. ابتدا ارگانزا ابریشمی تنها در کشور چین ساخته شده است و اما امروزه نمونه های متفاوت تری از آن در تمامی جهان وجود دارد.


مانتو ژاکارد برای چه فصلی مناسب است؟

از آنجا که مانتو ژاکارد در طرح ها و جنس های مختلفی تولید می شود، می توان با توجه به جنس پارچه ی آن، نوع مناسب برای هر فصل را پیدا کرد. از جنس های نازک برای فصل تابستان و بهار و از انواع ضخیم برای فصل پاییز و زمستان استفاده کنید.


مانتو ژاکارد رو با چه چیزی ست کنیم؟

مانتو ژاکارد به دلیل بافت سفت و محکم اغلب با شلوار لی یا کتان ست خوبی را تشکیل می دهد. در مورد شال یا روسری انتخاب بر عهده ی خودتان است، اما آسان ترین کار ست کردن مانتو با روسری از لحاظ رنگ است تا جنس. بنابراین در هنگام انتخاب شال یا روسری برای مدل مانتو ژاکارد خود نهایت دقت را به خرج دهید.