مدل مو سامورایی

تعداد مطلب: 35

در دوران باستان مردان ژاپنی توجه ویژه ای به مدل موی سامورایی داشته اند. موی بلند برای مردان موضوع بحث برانگیزی است. امروزه هم هرچند در کشور ما موی بلند مردانه از رسوم به حساب نمی آید و برای کارمندان و سیاسیون تقریبا قابل پذیرش نیست، ولی برای غیر این دو گروه و به خصوص بین جوان تر ها مدل موی سامورایی طرفداران زیادی دارد. موی شانه شده به عقب برای افرادی که موهای نسبتا صافی دارند و با سشوار و شانه موها را محکم به عقب می کشند به مدل موی سامورایی نزدیک است. افرادی که موهایشان را کراتینه و صاف می کنند و یا از اتوی مو برای صاف کردن آن استفاده می کنند، می توانند به مدل موی سامورایی مورد نظر خود برسند.
این را هم در نظر داشته باشید زمانی که موها بلند شوند و از شانه ها عبور کنند سنگینی موها به خودی خود موجب صاف تر نشان دادن آن می شود.

چگونه موها را به مدل سامورایی  ببندیم؟

برای اینکه مدل مو سامورایی داشته باشیم، تمام موها را بالا و به پشت سر می بریم و از پشت با یک کش می بندیم.
در یکی دیگر از انواع مدل مو سامورایی ، گره را در بالای سر می زنند که در نهایت به همان مدل مو می رسیم.
مدل مو سامورایی هرچند زیبایی های خود را دارد اما نگهداری از آن کار ساده ای نیست. اگر بی حوصله هستید، توصیه می کنم این مدل مو را انتخاب نکنید.

آیا مدل مو سامورایی در جهان مورد قبول است؟

بعضی از افراد مدل مو سامورایی را مختص زنان می دانند که در برخی فرهنگ ها شاید درست هم باشد. ولی در بسیاری از کشورها و در طول تاریخ موی مردانه بلند حتی از نوع سامورایی آن قابل قبول است.


چه افرادی مدل مو سامورایی را انتخاب می کنند؟

موهای بلند به آسانی موجدار می شوند، بنابراین موهای بسیار صاف که بتوان آن را به شکل دم اسبی بست نیاز به ژنتیک خاصی دارد. هر چند برخی از افراد به وسیله سشوار و اتو، موهای خود را صاف می کنند، باز هم این مدل به مراقبت های ویژه نیاز دارد و افراد خاصی این مدل را انتخاب می کنند.


سلبریتی هایی که مدل مو سامورایی دارند

کریستیانو رونالدو، سوپر استار پرتغالی جدیدا با مدل مویی شبیه به سامورایی در تمرینات خود ظاهر شده است. این مدل موها موجب شد تا به تیتر اصلی رسانه ها تبدیل شود.  البته در دنیای مدرن امروزی مدل موها تنها به دم اسبی ساده و سامورایی ختم نمی شوند. هر روز هزاران مد در چرخه زیبایی آقایان ظاهر می شود که تنوع بیشتری به آنها می دهد.
برای دیدن جدیدترین مدل موهای مردانه سایت مطلب خوب را مشاهده کنید.