مدل میز جلو مبلی چوبی

تعداد مطلب: 22

میز جلو مبلی چوبی نوعی میز کشیده و با ارتفاع کوتاه از جنس چوب است و به گونه ای طراحی می شود که روبروی مبلمان قرار گیرد. میز جلو مبلی چوبی برای قرار دادن کتاب، روزنامه، ظروف پذیرایی، لوازم دکوری و مانند آنها که در حین نشستن روی مبل کاربرد دارد، استفاده می شود .


زمانی که روی کاناپه و مبل نشسته و در حال مطالعه کتاب و نوشیدن چای هستید، نیاز به سطحی در کنار خود دارید که در ارتفاع مناسب باشد و بدون نیاز به بلند شدن و جابجایی بتوانید از سطح میز جلو مبلی بهره ببرید . میز جلو مبلی انواع و سبک های متفاوتی دارد که در این بخش از مطلب خوب میتوانید تعدادی از آن های را مشاهده کنید.


زمانی که می خواهید میز جلو مبلی دکوراسیون خانه خود را تهیه کنید به فاکتورهایی باید توجه کنید :

بودجه: در سبک مدرن محدوده وسیعی از انتخاب بر اساس بودجه مورد نظر وجود دارد .

فرم: انتخاب فرم مناسب با فضای داخلی خانه در بهتر شدن دکوراسیون اهمیت بسیار دارد. فضای کوچک و باریک دارید یا فضای بزرگ و پهن؟ آیا کودک درخانه دارید؟ پس بهتر است فرم میز جلو مبلی بیضی و بدون گوشه را انتخاب کنید. اگر از فرم مستطیل استفاده می کنید حداقل ۸۰ سانتیمتر بین میز جلو مبلی و تلویزیون فاصله بگذارید تا رفت و آمد بدون دردسر داشته باشید. میز جلو مبلی چوبی با فرم های مربع و گرد از ترند های 2020 است .

اندازه: ارتفاع میز جلو مبلی مشخص است. سطح میز جلو مبلی باید ۵ سانتیمتر بالاتر از ازتفاع مبلمان کناری خود باشد. به گفته گروه مبلمان یاشیل میز جلو مبلی در حالت عادی و استاندارد ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر ارتفاع دارد ولی اگر ارتفاع مبلمان شما بیشتر است بهتر است از میز جلو مبلی مرتفع تری استفاده کنید .

عملکرد: در قدم اول باید هدف اصلی خود را برای میز جلو مبلی مشخص کنید. آیا از آن استفاده تزیینی دارید؟ به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل استفاده می کنید؟ و یا واقعا قصد استفاده کاربردی را دارید؟ میز جلو مبلی می تواند دارای طبقه یا کشوهایی باشد تا بتوانند وسیله یا ظروف را در خود ذخیره و نگهداری کنند .

جنس یا متریال: میز جلو مبلی دارای تنوع در متریال بوده و معمول ترین متریال برای میز جلو مبلی چوب است. چوب گرد، راش، افرا، بلوط و ... را می توانید برای میز جلو مبلی داشته باشید. فلز، شیشه، استیل ضد زنگ از متریال دیگر برای میز جلو مبلی هستند .

میز جلو مبلی چوبی ساده اکثرا در دکوراسیون پذیرایی و فضای نشیمن استفاده می شود. مانند تمام اجزای خانه و دیگر مبلمان میز جلو مبلی هم دارای تنوع بسیار می باشد. نشستن دور میز و گپ و گفت احساس صمیمیت بیشتری ایجاد می کند و در این میان خوردنی و نوشیدنی های متنوعی که روی میز جلو مبلی قرار دارد، نقش مهمی را ایفا می کنند! در کنار ویژگی هایی که میز جلو مبلی دارد، سبک های متنوع مدرن و جدید در دکوراسیون منزل می تواند در ظاهر میز جلو مبلی هم دیده شود.