پرده های پشت دری

تعداد مطلب: 101

پردهای پشت دری

پرده پشت دری از جمله پرده های بسیار کاربردی و در عین حال زیباست که می توان در منزل از آنها استفاده کرد.  دوخت این نوع پرده بسیار ساده است و تنها با کمی سلیقه و حوصله می توان این پرده زیبا را دوخت. پرده پشت دری بیشتر مختص آشپزخانه است و به چهار چوب پنجره نصب می شود. از اپرده های پشت دری برای سهولت باز و بسته کردن درب و پنجره استفاده می شود. اگر از پرده های ساده استفاده کنید با هر بار باز و بسته کردن در و پنجره نیاز به جابجایی پرده وجود دارد و طبیعتا طول عمر پرده را کاهش می دهد. از طرف دیگر پرده پشت دری نیاز به تشریفات خاص و والان ندارد و شستشوی آسان، نصب ساده و جلوگیری از اشتعال از جمله مزایای پرده های پشت دری است. شما می توانید ایده های پرده پشت دری را در مطلب خوب مشاهده کنید.


انواع پرده های پشت دری

منظور از انواع پرده های پشت دری جنس، نوع بستن و اندازه ی آنهاست. بر همین اساس می توانید به انتخاب خود از پرده های حریر، توری، پارچه ای و ... با رنگ های گوناگون استفاده کنید. برای زیبا تر کردن فضای منزل نیز می توانید از پاپیون، روبان و حریر برای بستن آنها استفاده کنید.


والان و پرده های پشت دری

با وجودیکه در ابتدا اشاره کردیم برای پرده های پشت دری نیازی به والان نیست، اما برخی از افراد انواع بدون والان آن را دوست ندارند. اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه شدیدی به والان دارید، حداقل کاری که می کنید باید این باشد که از والان های ساده حریر یا توری ساده با خط های افقی یا بیراه استفاده کنید.