مدل شومیز مجلسی شیک و لاکچری 2020

تعداد مطلب: 34

در سال 2020 شومیزهای شیک و مجلسی را در طرح‌های لاکچری و متریال های بسیار متنوعی می‌توانید پیدا کنید. این نوع لباس هم‌زمان با مانتوهای جلوباز و به عنوان مکملی در زیر آنها وارد فرهنگ پوشش بانوان ایرانی شد، شومیزها به دلیل پوشیده بودن و مطابقت با مسائل فرهنگی مربوط به پوشش، در ایران بسیار پرطرف‌دارند و افراد زیادی، این لباس را در کنار شلوار یا دامن در مراسم‌های مهم و مهمانی‌ها انتخاب می‌کنند.

چگونه با انواع شومیزهای مجلسی تیپ لاکچری بزنیم؟

در یک مدل جدید شومیز مجلسی زنانه، در قسمت شانه‌ها اپل کار گذاشته می‌شود. این مدل شومیز که یادآور سبک پوشش بانوان دهه ۶۰ ایران است، با دامن کوتاه یا شلوار چسبان، استایل مهمانی خوبی را می‌سازد .

مدل پرطرف‌دار و جوان‌پسند بعدی، شومیزهای پشت بازی هستند که در پایین کمر گره می‌خورند. این شومیزهای شیک زنانه را می‌توانید با شلوار یا دامن‌های جین کوتاه، موهای گوجه‌ای، چکمه‌های بلند اکسسوری های ظریف ترکیب کنید .

مدل بعدی، شومیزهای دخترانه جلوبسته‌ای هستند که در قسمت جلوی لباس، با بندهای ضربدری بسته می‌شود و قسمت میانی کمر، از بخش بالا و پایین آن تنگ‌تر می‌شود. این مدل را در کالکشن های بهاری برندهای مطرح دنیا می‌توانید پیدا کنید. به علاوه چین داشتن پایین لباس، یکی از ترندهای جذاب و دخترانه‌ی امسال است .

اگر امسال به مدل شومیزهای مجلسی زنانه بازار توجه کرده باشید، احتمالاً مدل یقه وی را زیاد دیده‌اید. در این مدل یقه، قسمت پایینی آن به شکل یقه هفتی بازطراحی شده و قسمت دیگر، به شکل دکمه‌دار یا ساده دور گردن بسته می‌شود. به دلیل مدل خاص این یقه پیشنهاد می‌کنیم از اکسسوری های گردنی استفاده نکنید و به جای آن، گوشواره‌های شیک و کوتاه را جایگزین کنید .

شومیزهای یقه‌گرد مشکی که در آنها یک قسمت شنل مانند روی لباس دوخته می‌شود، برای کسانی که به دنبال استایل های شیک و باوقار می‌گردند بسیار مناسب است. این لباس نیز مانند مدل قبلی، چون بالاتنه شلوغ و پرکاری دارد بهت است بدون اکسسوری گردنی پوشیده شود .

استفاده از پارچه‌های گل‌دوزی شده و گیپور یا گلدار، یکی از شیوه‌های جدید در طراحی دم آستین یا قسمت پایین شومیزهای مجلسی است. این مدل آستین را معمولاً به شکل کلشون می‌بینیم که جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد. اکسسوری های دست‌دوز و سنتی انتخاب خوبی برای این مدل شومیزهای تقریباً ساده هستند .

علاوه بر مدل‌های قبلی، اکثر شومیزهای حریر به دلیل پارچه لخت و شیکشان در کتگوری شومیزهای مجلسی قرار می‌گیرند که ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم .

مدل‌های جدید شومیز ترک 2020

شومیزهای ترک حریر در رنگ‌های کم‌رنگ و پاستلی، انتخاب‌های خوبی برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها به حساب می‌آیند. در مدل‌های جدید شومیز حریر، مدل یقه حلزونی شلوغ و آستین‌های بلند و کلوش را زیاد می‌بینیم. این شومیزها را با یک دامن یا شلوار چسبان رنگ تیره امتحان کنید .

یک مدل جدید شومیز ترک، باز گذاشتن یکی از درزهای آستین حین دوختن آن است طوری که قسمتی از دست از زیر لباس معلوم می‌شود. این مدل آستین را در شومیزهایی که کمی گشاد و آزاد می‌ایستند می‌بینیم. شلوارهای چسبان فاق بلند برای ترکیب با شومیزهای آزاد گزینه‌های مناسبی‌اند .

در یک مدل دیگر، قسمتی از آستین شومیز که بازمی‌ماند را با تکه‌هایی از پارچه‌ی لباس به شکل پاپیونی به یکدیگر وصل می‌کنند یا از گیره‌های فلزی بزرگ استفاده می‌کنند و یا در ساده‌ترین حالت، آن قسمت را چند دکمه ساده کار می‌گذارند. این حالت بهتر است روی شومیزهای لمه جلوبسته اجرا شود که تعداد زیاد دکمه‌ها، توی ذوق نزند.