مدل بافت شال گردن

تعداد مطلب: 23

تنوع بالا در انواع مدل بافت شال گردن

شال گردن های بافت یکی از انواع اکسسوری های زمستان است .  پوشیدن یک مدل شال گردن بافت به همراه پالتو علاوه بر اینکه بدن شما را گرم نگه می دارد ، می تواند تاثیر موفق در یک استایل شیک داشته باشد . تنها کافیست یک انتخاب مناسب نسبت به طرح شال گردن و رنگ آن داشته باشید .

امروزه همه ی افراد از کودک نوپا تا افراد میانسال سعی می کنند حتما در فصل زمستان یک شال گردن مناسب تهیه کرده و از آن استفاده کنند .

مدل بافت شال گردن و طرح های مختلف آن با دو میل و قلاب

شال گردن ها به شکل ها و حالت های مختلف بافته می شوند . اغلب شال گردن های بافت ، به وسیله ی دو میل و نخ کاموا و یا قلاب بافته می شوند . تنوع مدل بافت شال گردن در قلاب به مراتب بیشتر از مدل هایی است که با دو میل بافته می شود .

اغلب مدل بافت گلدار شال گردن مربوط به بافت به وسیله ی قلاب است . اصولا به وسیله ی قلاب بافی طرح های مختلفی می توان ایجاد کرد که با دومیل نمی توان انجام داد .

اگر در جایی یک مدل بافت مجلسی شال گردن را دیدید که در طرح آن از گلبرگ و گل و شکوفه استفاده شده باید بدانید این مدل بافت با قلاب شال گردن است . این شکل از شال گردن ها معمولا به عنوان شال گردن مجلسی استفاده می شود . و برخلاف سایر مدل شال گردن بافت مناسب استفاده در فصل زمستان نمی باشد .

در مدل بافت شال گردن با دو میل و کاموا مدل های مختلفی می توان ایجاد کرد از جمله مدل ساده یا مدل کشباف . در مدل بافت ساده ی شال گردن که هم به صورت شال گردن حلقه ای ، هم به صورت شال گردن معمولی بافته می شود . یک شال گردن یک دست خواهیم داشت . که البته تمام افراد چه خانم ها و آقایان یا کوچک و بزرگ از آن استفاده می کنند و معمولا سن خاصی ندارند .

مدل پیچ بافت شال گردن برای کودکان و جوانان بیشتر استفاده می شود . نحوه ی بافت آن کمی مشکل خواهد بود اما استفاده از این شال گردن معمولا جذابیت خاصی برای فرد ایجاد می کند .

خیلی از افراد تنوع طلب سعی می کنند از مدل بافت ترکیبی شال گردن استفاده کنند . در بافت این مدل که معمولا زمانبر نیز می باشد از دو یا تعداد بیشتری از مدل های بافت استفاده کند . مانند ترکیب مدل بافت ساده ی شال گردن و مدل پیچ بافت شال گردن .

مدل بافت حصیری شال گردن بیشتر مختص به خانمهای خوش سلیقه است . در این مدل شال گردن ابتدا یک نوار بافت تهیه می شود و بعد به صورت حصیری در هم تنیده می شود . اغلب به شکل شال گردن رینگی بافته می شود .

مدل بافت سبدی شال گردن . از آنجایی که بافت شال گردن با مدل سبدی طرحی شبیه به چهارخانه ایجاد می کند بنابراین بیشتر مورد استفاده ی آقایان می باشد .