مدل بافت شنل دخترانه

تعداد مطلب: 31

انواع مدل بافت شنل دخترانه شیک و جذاب

تاریخچه ی بافت شنل به سالیان بسیار دور بر می گردد . سال ها پیش برای نشان دادن انسانهای قدرتمند از یک نوع پارچه ی اضافه در لباس آنها استفاده می کردند . همه ی ما به خوبی سبک لباس پوشیدن اسپایدر من را به خاطر داریم .

و یا حتما شما هم درکودکی داستان شنل قرمزی را شنیده اید . داستان یک دختر شجاع که با شنل قرمز رنگ خود به جنگ گرگی که مادر بزرگش را اسیر کرده می رود .

بعدها این شکل استفاده از شنل به دلیل اینکه می توانست نواحی زیادی از بدن را بپوشاند بیشتر مورد استفاده قرار گرفت .  کم کم به عنوان یک لباس زمستانی در مجموعه لباس زمستانی افراد قرار گرفت .

حتی این مدل لباس به عنوان یک لباس بافتنی نیز طراحی شد و خیلی زود توانست طرفداران زیادی برای خود پیدا کند . خیلی از مادران جوان سعی می کردند برای حتی یک بار بتوانند یک مدل شنل بافت دخترانه برای کودک دختر خود ببافند .

اما مدل بافت شنل دخترانه نیز مانند تمامی لباس های بافت دیگر دستخوش تغییرات بسیاری شد .

سبک و شکل انواع مدل بافت شنل دخترانه

شنل ها ابتدا به صورت مدل گرد تهیه می شدند . مدل گرد بافت شنل دخترانه هنوز هم مرسوم است و بسیاری از مادران برای دختران خود از آن استفاده می کنند . اما این مدل کم کم یک رقیب جدی نیز پیدا کرد و آن مدل بافت مربعی شنل دخترانه بود . در مدل مربعی پاینن شنل به صورت هفت و هشتی قرار می گیرد . از حیث جذابیت نیز طرفداران بیشتری دارد . اغلب دختران ترجیح میدهند از مدل بافت مربعی شنل دخترانه استفاده کنند .

اما از مهمترین خصوصیات انواع مدل بافت شنل دخترانه کوتاه یا بلند بودن آن است . در مدل بافت شنل کوتاه دخترانه ، اغلب بافت تنها تا روی آرنج فرد را می پوشاند و معمولا افراد در زیر این نوع شنل ست لباس مناسب استفاده می کنند . اما در مدل بافت شنل بلند به گونه ایی طراحی شده که تا روی زانو و یا حتی گاهی تا روی پای افراد قرار بگیرد و بتواند گرمای بدن را کاملا حفظ کند .

از زمان شکل گرفتن شنل ها اغلب آنها با یقه های ساده طراحی و بافته می شدند . اما امروزه با تنوع پیدا کردن انواع مدل های بافت مدل بافت شنل یقه دار دخترانه نیز طراحی شد . انواع یقه های ایستاده یا یقه اسکی و یا یقه های متنوع دیگر در طراحی مدل بافت شنل یقه دار دخترانه  اضافه شد . این مدل برخلاف یقه های گرد بود و می توانست جذابیت و وقار خاصی برای استایل دختر خانمها ایجاد کند .

بافت ها اصولا به شکل جلو بسته طراحی و بافته می شدند. یک خصوصیت بد در مدل بافت شنل جلو بسته ی دخترانه این بود که اغلب نمی شد به راحتی شنل را از تن بیرون آورد و این کار بسته به یقه ی شنل کمی مشکل بود . اما بعدها مدل بافت شنل جلو باز متداول شد و باعث شد در صورت گرم شدن هوا بتوان شنل را از تن بیرون آورد .

برخی ا ز مدل شنل بافت دخترانه به شکل آستین و مچ دار است که بتواند در هر زمان آزادی عمل لازم را ایجاد کند و برخی دیگر بدون آستین یا مچ و کاملا به شکل ساده بافته می شود .