مدل بافت شیک

تعداد مطلب: 29

30 نمونه از مدل های بافت شیک برای جذابیت در فصل زمستان

در گذشته از لباس های بافت فقط برای گرم کردن بدن استفاده می شد . البته لباس های بافت همگی دست بافت بودند و اغلب توسط خانمهای خانه دار تهیه می شدند . اغلب لباس هایی که در گذشته بافته می شد تنوع چندانی از طرح و نقش نداشتند و اغلب دارای نقشهای معمولی و طرح های تکراری بودند .

با ماشینی شدن زندگی روزمره بافت لباس ها به وسیله ی ماشین های بافتنی انجام شد . نقشه های کامپیوتری که تنوع طرح بسیاری داشتند . این لباس ها به دلیل اینکه توسط ماشین بافته می شدند . یکدست تر و اغلب زیباتر بافته می شدند و خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کردند .

در این زمان لباس های بافت دیگر تنها به عنوان یک لباس برای گرم کردن بدن استفاده نمی شدند . بلکه به اندازه ایی مدل بافت ها شیک و زیبا بودند که حتی در مهمانی های مجلل نیز از این نوع بافت ها استفاده می شود .

شکل گیری انواع مدل بافت شیک

اولین تغییری که در مدل لباس بافت ایجاد شده بود شکل و شمایل یقه ها بودند . انواع یقه های مختلف مانند انگلیسی یا یقه های شکاری جای خود را به یقه های گرد و هفت ساده دادند .

تغییر دیگر ، در مدل بالاتنه ی بافت شیک به وجود آمد . بافت های اندامی و جذب بدن یا مدل بالاتنه های مدل دار بافت که خیلی زود توانست طرفداران بسیاری در میان مردم به خصوص خانمهایی که به شیک پوشی خود اهمیت می دادند پیدا کند .

در مدل آستین لباس بافت شیک هم دارای تغییرات بسیاری بود . آستین هایی که دو تکه طراحی می شدند و یا آستین هایی که پر چین یا پفی بودند . بافت این مدل آستین با دست تقریبا کار خیلی سختی بود . در گذشته تعداد معدودی از افراد می توانستند آستین لباس را این گونه ببافند .

یکی از مدل های بافت شیک که وارد بازار شد دامن بافت و شلوار بافت بود . که به وسیله ی ماشین های بافتنی ، بسیار زیبا بافته می شوند .

نکته ی مهم دیگر در مدل بافت های شیک این است که اغلب به وسیله ی قلاب و کاموا بافته می شوند . اصولا این سبک از بافت که در ساختار آن از گل و یا نقوش مختلف استفاده می شود بیشتر توسط قلاب بافی امکان پذیر است . هر چند که نقشه های اولیه ی این نوع بافت به صورت کامپیوتری طراحی می شود .

مدل های پیراهن بافت شیک و یا مدل های شومیز و دامن بافت شیک اغلب به وسیله ی قلاب بافته می شوند . در واقع به وسیله ی مدل های قلاب بافی شیک مدل لباس های منحصر به فرد و بسیار شیک را طراحی کرده و بافت .

وقتی پای انواع مدل بافت مجلسی شیک به میان می آید احتمالا انواع خزه ها ، سنگ های تزئینی ، و یا پارچه های توری و دانتل را نیز در ترکیب بافت خود به همراه دارد . مدل بافت مجلسی شیک که در آن یک ترکیب با پارچه های توری و حریر وجود دارد بسیار جلوه ی خاصی به فرد می دهد . همچنین استفاده از خزه ها و سنگ های تزئینی در پرجلوه تر کردن مدل بافت مجلسی شیک بسیار موثر خواهد بود .