مدل بافت کلاه

تعداد مطلب: 26

جدید ترین مدل بافت کلاه

در گذشته با نزدیک شدن به فصل زمستان و سرما اغلب مادرها یا مادر بزرگ ها با استفاده از دو میل و یا قلاب شروع به بافتن لباس های متنوعی برای فرزندان خود می کردند. یکی از انواع لباسهایی که اغلب با دست بافته می شدند و بسیار پر کاربرد بودند کلاه بود.

بافت کلاه مدلهای متفاوتی داشت . امروزه با تغییر سلایق افراد و به روز شدن ماشین های بافتنی مدل های جدید بسیاری  در دسترس قرار گرفته. هر چند این مدلها بسیار زیاد و متنوع هستند . اما در اینجا به چند مورد از مدل بافت کلاه اشاره می کنیم .

انواع مدل بافت کلاه

مدل گوش خرسی : اغلب به دلیل سبک فانتزی برای کودکان تهیه می شود و در بالای سر آن دو پوم قرار می گیرد .

مدل فرانسوی : این مدل بافت کلاه اغلب در خانمها مورد استفاده قرار می گیرد . بیشتر خانمهایی که به دنبال یک سبک خاص از کلاه باشند از آن استفاده می کنند .

مدل منگوله دار : کلاهی مخصوص خانمها و آقایانی که به دنبال یک ظاهر کاملا اسپرت هستند . در مدل بافت کلاه منگوله دار در قسمت بالای آن یک پوم و یا هر چیزی که به صورت آویز باشد قرار می گیرد.

کلاه بافتنی مجلسی : قطعا فقط در خانمها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مدل بافت کلاه از گلهای مخصوص لباس یا هر چیز تزئینی دیگر روی کلاه استفاده می شود . در برخی از آنها از سنگ های تزئینی برای براق و با ارزش جلوه دادن کلاه استفاده می شود .

مدل بافتنی شیطانی : در مدل بافت کلاه شیطانی به شکلی نا متعارف تر از قبل کلاه را بلند و گشاد می بافند . طوری که در قسمت زیر کلاه چین خورده و بالای کلاه جذب نیست و به صورت افتاده قرار می گیرد .

مدل شیپوری : کلاه شیپوری شبیه مدل بافت کلاه شیطانی است اما کمی جذب تر و معمولا در انتهای آن یک آویز پوم قرار می دهند . اغلب در کودکان استفاده می شود .

مدل کلاه فانتزی : زیباترین مدل بافت کلاه برای کودکان که به وسیله ی بافتنی می توان گوش یا چشم روی کلاه قرار داده و کلاه را به شکل سر حیوانات بافت .

کلاه کش بافتن ساده : ساده ترین مدل بافت کلاه که اغلب افرادی که به دنبال سادگی و فقط گرم شدن هستند از آن استفاده می کنند . البته بافت این مدل کلاه نیز بسیار ساده است .

کلاه بافتنی مدل روسری : کاملا به شکل یک روسری دور سر قرار می گیرد و فقط در خانمها مورد استفاده قرار می گیرد.

کلاه بافتنی لبه دار : در این مدل بافت کلاه یک لبه ی کوتاه در جلوی کلاه از جنس مقوای ضخیم قرار می گیرد و علاوه بر محافظت کامل ازسرما ، از تابش آفتاب داخل صورت جلوگیری می کند .

کلاه بافتنی با نقاب : در این مدل بافت کلاه یک نقاب در جلوی کلاه قرار می گیرد . مانند یک ماسک می تواند از بینی و دهان محافظت کند .

کلاه بافتنی توربان : جدید ترین مدل بافت کلاه که مخصوص کشورهای مصری و عربی است . خانمها از آن استفاده می کنند و زیبایی خاصی به صورت می بخشد .

همانطور که اشاره شد مدل بافت کلاه بسیار متنوع است و افراد با سلایق مختلف و تیپ شخصیت متفاوت از کلاه های مورد پسند خود استفاده می کنند . توضیحات