مدل سارافون بلند

تعداد مطلب: 29

شیک ترین مدل های سارافون بلند مجلسی و دخترانه

سارافون یکی از انواع لباس های ویژه ی بانوان است . یک مدل لباس که به دلیل دارا بودن تنوع خیلی زیاد کمتر خانمی است که یک نمونه از آن را در مجموعه ی لباس های خود نداشته باشد .

سارافون نوعی پیراهن زنانه است که ریشه در سنت کشور روسیه دارد . در کشور روسیه لباس سنتی زنان که از بالا تا پایین تمام بدن را می پوشاند سارافون نامیده می شود . در ایران اغلب به یک نوع پیراهن بدون آستین یا با آستین خیلی کوتاه سارافون گفته می شود و انواع مختلفی از جمله سارافون های کوتاه ، بلند ، مجلسی ، نخی ، ساحلی ، جلو باز و جلو بسته و غیره دارد .

سارافون ها بسته به نوع استفاده با پارچه های مختلفی دوخته می شوند . سارافون های جلو باز و تابستانی با پارچه هایی از جنس نخ و پنبه ، سارافون های مجلسی با پارچه های ریون ، کرپ ، جین و کتان دوخته می شوند .

مدل سارافون بلند جایگزین مناسبی برای مانتو

یکی از پرطرفدارترین انواع سارافون مدل سارافون بلند است . این نوع از لباس چنانچه با یک زیر سارافونی پوشیده استفاده شود می تواند جایگزین مناسبی برای مانتو باشد . به خصوص در مدل سارافون هایی که با پارچه های جین یا کتان تهیه شده اند .

مدل سارافون های بلند خود به تنهایی تنوع بالایی دارند . مدلهایی که جلو باز دوخته می شوند یا مدل هایی که جلو بسته و یقه باز هستند . به دلیل سبک دوخت این مدل سارافون معمولا از کمربند نیز برای شکیل تر شدن استفاده می شود .

یکی از انواع مدل سارافون بلند ، سارافون های بلند مجلسی هستند و همانگونه که از اسم آن مشخص است برای مهمانی ها و مراسم های مختلف می توان از آن استفاده کرد . معمولا جنس پارچه های استفاده شده در مدل سارافون بلند مجلسی مرغوب و پر جلوه هستند . همچنین از سنگ های تزئینی ، گل دوزی های زیبا و یا پارچه های گیپور برای زیبا تر کردن این مدل سارافون استفاده می کنند . مدل سارافون بلند مجلسی معمولا به گونه ایی طراحی و دوخته می شوند که بتوان با چند رنگ و طرح زیر سارافون و روسری ست کرد .

نوعی دیگر از مدل های سارافون بلند ، مدل سارافون های بلند دخترانه است . انواع سارافون که بسیار محبوب دختر خانم هاست . چرا که هم پوشش مناسبی دارد و هم لباس راحتی محسوب می شود . خیلی از دختر خانمها علاقه مند هستند از مدل های سارافون بلند دخترانه در مهمانی ها و مجالس دورهمی خود استفاده کنند .

مدل سارافون های بلند دخترانه معمولا ساده تر دوخته می شوند . به خصوص در قسمت اتصال کمر و دامن از چین یا پیلی استفاده می شود تا لباس به اندام دختر خانمها جذابیت بیشتری ببخشد . بسته به فصل ، این نوع لباس معمولا با پارچه هایی نظیر کتان ، لی ، ساتن ، حریر برای دوخت استفاده می شود .

اگر تا به حال از مدل سارافون بلند استفاده نکرده ایید حتما پیشنهاد می شود از یک مدل سارافون بلند مجلسی برای پوشیدن در مراسم های خود استفاده کنید تا کاملا متفاوت و جذاب به نظر برسید .