مدل سارافون دخترانه

تعداد مطلب: 18

مدل های سارافون دخترانه شیک و جذاب

تاریخچه ی سارافون به سال های بسیار دور برمی گرد . این مدل لباس زنانه زاده ی کشور روسیه است و اغلب زنان روسی از این مدل لباس به عنوان لباس سنتی خود استفاده می کردند .

سبک این لباس غیر رسمی است . اما معمولا می توان از مدل های ساده ی آن مانند جلو دکمه دار به عنوان یک لباس رسمی استفاده کرد و تنها کافیست از یک نوع زیر سارافون مناسب نیز استفاده شود .

سارافون ها معمولا گشاد دوخته می شوند این لباس ها جزو دسته لباس هایی است که مناسب تمام سنین می باشد . از کودک که دوره ی نوزادی خود را می گذراند تا خانم های مسن می توانند از مدل های سارافون های دخترانه استفاده کنند . اما در این بین دخترها معمولا علاقه ی بیشتری به پوشیدن مدل های سارافون دخترانه نشان می دهند .

شکل مدل سارافون دخترانه ، یک لباس بدون آستین است که  از گردن تا قسمت های مختلف پا را می پوشاند . جنس مدل سارافون های دخترانه که مورد استفاده قرار می گیرد در فصول مختلف متعدد است . نوع نخی و پنبه ای در فصل گرما ، نوع پشمی و ضخیم در فصل سرد سال مورد استفاده قرار میگیرد

پوشیدن مدل های سارافون دخترانه معمولا به زیبایی اندام کمک بسیاری می کند . دخترهایی که حتی چاق هستند نیز سعی می کنند از یک مدل سارافون استفاده کنند چرا که اندام آنها را زیباتر نشان می دهد . به خصوص سارافون هایی که پارچه های با طرح راه راه یا چهار خانه ی ریز دارند .

دخترهای قد بلند و لاغرتر از مدل سارافون دخترانه ی کمربند دار استفاده می کنند و یا از پارچه هایی که روی آنها خطوط افقی دارد .

انواع مدل های سارافون دخترانه به چه شکل است ؟

در فصل تابستان اکثر دخترها ترجیح می دهند پوشیدن یک لباس ساحلی دخترانه را تجربه کنند . لباس ساحلی دخترانه به یک نوع سارافون بلند نخی با رنگهای شاد و جنس پارچه ی لطیف گفته می شود که معمولا بلند تا روی مچ پا طراحی شده است . ساحلی دخترانه همانطور که از اسم آن نیز مشخص است برای آب و هوای گرم ساحلی کاربرد دارد . اما بسیاری از دخترها ترجیح می دهند در فصل گرما حتی در منزل پوشیدن یک مدل ساحلی دخترانه را تجربه کنند . البته ساحلی های دخترانه فقط مختص به دخترها نیست از آنجا که پوشیدن این لباس آرامش خاصی برای فرد ایجاد می کند بسیاری از خانمهای باردار نیز از مدل ساحلی دخترانه استفاده می کنند .

مدل دوم از سارافون های دخترانه مدل سارافون مجلسی دخترانه است که یکی از پرطرفدارترین مدل های انواع سارافون است . معمولا در مدل سارافون مجلسی دخترانه از پارچه های گران قیمت تر نسبت به سارافون های معمولی استفاده می کنند . روی سینه یا روی دامن مدل سارافون مجلسی دخترانه از سنگ های تزئین یا نوارهای خاص ستفاده می شود تا جلوه ی بیشتری داشته باشد .همچنین یک کمربند دور کمر آن طراحی می کنند تا شکل زیباتری برای بدن ایجاد کند . معمولا زیر مدل سارافون مجلسی دخترانه از جوراب های بلند یا جوراب شلواری استفاده می کنند .

در مدل سارافون دخترانه معمولا شکل یقه اهمیت چندانی ندارد و معمولا یقه به شکل گرد یا هفت دوخته می شود در مدل ساحلی دخترانه نیز معمولا یقه ها ساده هستند و طراحی خاصی ندارند  . اما در مدل سارافون مجلسی دخترانه یقه ی های متفاوت و زیبا دوخته می شود تا جلوه ی کار را بیشتر کند .