مدل سارافون گلدار

تعداد مطلب: 21

30 مدل سارافون گلدار زیبا و شیک مناسب برای استایل های مختلف

سارافون یکی از پرطرفدارترین لباس های ویژه ی بانوان است . یک پیراهن بدون آستین و اغلب گشاد . سارافون هم به دلیل اینکه نوعی لباس راحت محسوب می شود و هم به دلیل اینکه تنوع بالایی در مدل دارد مورد توجه اغلب خانم هاست . پوشیدن سارافون برخلاف بسیاری از لباس ها ، دسته بندی رنج سنی نداشته و همه ی بانوان در سنین مختلف از خردسال گرفته تا بانوان مسن می توانند از این دسته لباس ها استفاده کنند .

سارافون ها مدل های مختلفی دارند . سارافون های کوتاه ، بلند ، ساده ، مجلسی و غیره . یکی از مدل های سارافون که اخیرا بسیار باب شده مدل سارافون گلدار است . این سارافون ها معمولا از پارچه های نخی تولید می شوند و مناسب استفاده در فصل تابستان هستند . همچنین در این نوع پیراهن زنانه به دلیل طرح پارچه جالب اغلب می توان با  رنگ های زیبا و متنوعی ست کرد . پوشیدن یک سارافون با گلهای زیبا معمولا حس خوبی به خانمها می بخشد . سارافون های گلدار زنانه تفاوت های خاصی با سایر سارافون ها دارند . در اغلب سارافون ها از یک دامن بلند ست با پارچه ی سارافون در زیر آن استفاده می شود . و کمتر از جوراب یا ساق شلواری به عنوان پوشش تک در زیر سارافون استفاده می شود . طرح و شکل گل روی این مدل لباس معمولا بر اساس  اندام و رنگ پوست شخص انتخاب می شود . چنانچه طرح و رنگ و مدل سارافون گلدار هوشمندانه انتخاب شود می تواند یک لباس بسیار مناسب هم برای بانوان لاغر و هم برای بانوان چاق باشد .

تنوع بالا در مدل سارافون های گلدار

یک نوع از مدل سارافون های گلدار مدل سارافون سنتی می باشد . این مدل سارافون یک سبک پوشش اصیل ایرانی است . در مدل سارافون سنتی از طرح پارچه های قدیمی ایرانی استفاده شد و توانست خیلی زود محبوبیت خوبی نزد بانوان ایرانی پیدا کند . اغلب خانم های جوان امروزه دوست دارند از لباس های سنتی که البته شیک دوخته شده باشد استفاده کنند .

مدل سارافون سنتی هم به شکل جلو باز و هم به شکل جلو بسته دوخته می شود. یک کت و یک دامن بلند برای زیر سارافون از جنس های نسبتا ضخیم تر مانند کتان طراحی و تهیه می شود . تا در کنار هم یک ست زیبا و خاص ایجاد کند . اغلب از مدل سارافون سنتی به دلیل ماهیت گرم تر در فصل بهار و پاییز استفاده می شود .

بسته به انتخاب طرح پارچه از مدل سارافون های گلدار زنانه می توان هم به عنوان لباس راحتی در منزل و هم به عنوان یک مدل لباس مجلسی برای مهمانی ها و مراسم ها استفاده کرد . البته اغلب از مدل سارافون سنتی به عنوان لباس مهمانی و حتی لباسی برای بیرون از منزل استفاده می شود . چرا که این لباس ها علاوه بر راحت و زیبا بودن پوشانندگی خوبی نیز دارند . و می توان از این مدل سارافون به جای مانتو نیز استفاده کرد .