مدل شال گردن فانتزی

تعداد مطلب: 31

طرح های شیک و متنوع از مدل شال گردن فانتزی دخترانه و زنانه

یکی از انواع پوشش هایی که در گذشته تنها برای گرم کردن بدن استفاده می شد ، انواع شال گردن بود . امروزه با گسترده شدن دنیای فشن و مد برخلاف گذشته از این پوشش فقط برای پوشاندن یا گرم کردن بدن استفاده نمی شود .از شال گردن استفاده های بسیاری می شود که تنها یکی از آنها نگه داشتن بدن از هوای سرد است . از دیگر کاربرد های شال گردن جلوه بخشیدن به استایل افراد است . یکی از انواع مدل های شال گردن که اغلب برای مجالس یا مهمانی ها استفاده می شود مدل شال گردن فانتزی است . این مدل شال گردن بیشتر مخصوص خانمها است که بیشتر به جلب توجه اهمیت می دهند و میخواهند در یک مهمانی جلوه ی خاصی داشته باشند .

مدل شال گردن های فانتزی بسیار زیبا و متنوع است و بسته به سلیقه ی افراد استفاده می شود . انواع مدل های این شال گردن بسیار متنوع است که با دیدن آنها همه وسوسه ی داشتن یکی از آنها را خواهند داشت .

در این مدل شال گردن باید به این نکته توجه کرد که با پوشیدن آن نمی توان به دنبال گرم کردن بدن بود ، چراکه اغلب در این مدل شال گردن از پارچه های نازک و یا با بافت های خیلی ظریف استفاده می شود و کارایی برای گرم کردن بدن ندارد . همچنین در ساختار آن عموما از برگ ، گل ، و یا سنگ های تزئینی استفاده می شود .

دوخت برخی از مدل های شال گردن فانتزی نیاز به ابزار خاصی دارد و تهیه ی آن به اندازه ی یک شال گردن بافتنی ساده نیست .

چگونگی تهیه ی انواع مدل شال گردن فانتزی

در مدل شال گردن بافتنی فانتزی هم می توان از دو میل و کاموا استفاده کرد و هم می توان از قلاب مخصوص قلاب بافی استفاده کرد . یک نوع از مدل شال گردن بافتنی فانتزی ، به شکل بدن انواع حیوانات بافته می شود . هرچند این مدل در کودکان بیشتر استفاده می شود اما برخی مدل های آن برای بزرگسالان نیز می تواند جالب باشد .

در انواع دیگر شال گردن بافتنی فانتزی با قلاب می توان نمونه هایی  از طرح پیچ ، گل و شکوفه را طراحی کرده و به عنوان شال گردن استفاده کرد . معمولا تنوع طراحی با قلاب بافی بیشتر بوده و اغلب مدل شال گردن بافت فانتزی با قلاب بافته می شوند .

در تهیه ی مدل پارچه ای شال گردن فانتزی ، از پارچه های گیپور و یا دانتل بیشتر استفاده می شود همچنین از نوعی الیاف به نام نمد استفاده می شود . پارچه های نمدی هم گرمای مناسبی دارند هم شکل و شمایل دادن به آنها کاری آسان می باشد . برای مثال شال گردن هایی که به شکل گلها و برگ های بسیار زیبا ایجاد می شود و رنگ قالب خوبی می توان به آن داد .

شال گردن فانتزی اغلب به عنوان رویه ی لباس مجلسی در مهمانی های مجلسی استفاده می شود . حتی نوعروسها نیز در شب عروسی از شال گردن فانتزی برای روی لباس خود استفاده می کنند .