مدل شال گردن مردانه

تعداد مطلب: 32

مدل شال گردن مردانه به شکل بافتنی و پارچه ای با طرح های شیک و جذاب

در سال های گذشته اغلب لباس های زمستانی به وسیله ی دو میل و نخ کاموا توسط خانمهای خانه دار بافته می شد . این سبک از لباس تا سالها به شکل گسترده استفاده می شد . اغلب ژاکت و پلیورهای بافتنی که مناسب فصل سرد زمستان بودند به همین شکل تهیه می شدند . به خصوص لباس های مردانه ، چرا که در فصل زمستان مردان بیش از زنان در معرض سرما قرار می گرفتند .

شال گردن یکی از انواع لباس هایی بود که در گذشته استفاده می شد ولی به شکل امروزی مرسوم نبود . شال گردن به عنوان یک پوشش زمستانی به دور گردن پیچیده می شد و اغلب از پارچه های پشمی و یا کرکی تهیه می شد .

اما امروزه مدل شال گردن مردانه به عنوان یک پوشش مهم در استایل آقایان در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد .

خیلی از خانمها سعی می کنند یک بار هم که شده یک مدل شال گردن مردانه برای همسر ، برادر یا پدر خود هدیه بدهند . چرا که علاوه بر اینکه می تواند یک هنر دست باشد . نیازی به دانش خاص و یا داشتن سایز دقیق ندارد .

مرسوم ترین مدل شال گردن مردانه به چه شکلی هستند ؟

پوشیدن یک مدل شال گردن گره ای مردانه نه تنها پوششی در برابر هوای سرد است . بلکه بسته به نوع بافت شال گردن و شکل گره زدن آن می تواند یک استایل زیبا و شیک برای آقایان ایجاد کند .

شال گردن هایی که در آن از پارچه های نازک استفاده شده . برای هوای خیلی سرد مناسب نیست و بیشتر برای اوایل فصل پاییز و بهار استفاده می شود . اغلب با شکل پیچش و یا گره ی خاص پوشیده می شود . این مدل شال گردن پارچه ای مردانه گاهی به عنوان تزئینی و به شکل دستمال دور گردن نیز کاربرد دارد .

شال گردن هایی که از بافتنی تهیه می شود . برای ایام سرد سال و یا مناطق سرد مناسب است . گاهی بسیار پهن بافته می شود طوری که همه ی اطراف گردن را بپوشاند .

مدل شال گردن رینگ مردانه ، به شکلی خاص دور گردن مانند یک حلقه قرار می گیرد . که می تواند یک استایل اسپورت برای اقایان ایجاد کند .

یک پیشنهاد مهم حین خرید شال گردن این است که : بهتر است از مدل شال گردن کوتاه مردانه استفاده نکنید . چرا که نه تنها گرمایش مناسبی برای شما ایجاد نمی کند ، بلکه می تواند یک جلوه ی کودکانه به چهره ی شما ایجاد کند . در عوض در مدل شال گردن بلند مردانه می توان انواع گره ها و پیچش های مختلف دور گردن را امتحان کرد . و هر بار یک مدل جدید از بستن شال گردن را انتخاب کرد . برای مثال در محیط اداری انداختن شال گردن به شکل ساده و یا یکطرفه بیشتر توصیه می شود . در محیطهای دیگر مانند یک مهمانی دوستانه و یا فضاهای عمومی تر می توان بیشتر از گره های تزئینی استفاده کرد .

در رنگ بندی مدل شال گردن مردانه بهتر است رنگ شال گردن متضاد با رنگ کاپشن یا پالتو انتخاب شود چرا که جلوه و جذابیت خاصی به فرد می بخشد .