مدل لباس بافتنی بچه گانه

تعداد مطلب: 32

ژورنال بهترین مدل های لباس بافتنی بچه گانه

از آنجایی بچه ها در سن رشد هستند ، به سرعت به لباس هایی که مناسب قد و جثه ی آنها باشد نیاز پیدا می کنند . این موضوع در فصل زمستان با سرد شدن هوا نمود بیشتری پیدا می کند . تا آنجا که تا هفت سال اول زندگی بچه ها ، والدین مجبور هستند هر سال زمستان لباس جدیدی را برای کودک خود تهیه کنند .

مدل لباسهای زمستانی بچه ها به خصوص لباس های که با ماشین بافت یا دومیل و یا با قلاب بافته می شوند بسیار متنوع هستند . با نگاهی به بازار های گرم زمستانه و لباسهای بافتنی مخصوص کودکان متوجه این موضوع خواهید شد .

برخلاف لباس های بافتنی بزرگسالان مدل لباس بافتنی بچه گانه بیشتر به صورت ست های متنوع  و یا به صورت طرح های فانتزی بافته می شود . پوشاندن لباس ست و یا فانتزی تن کودکان اغلب جلوه ی ویژه ای به آنها می دهد به همین دلیل طرفداران زیادی دارد .

برخی از مادران با سلیقه تا قبل از رسیدن فصل سرما سعی می کنند برای فرزندشان با توجه به جثه ی او و نیاز هایش یک لباس زیبا ببافند . اما قبل از توجه به مدل لباس بافتنی بچه گانه باید به جنس کاموا و لطافت آن به دلیل برخورد با پوست کودک توجه بیشتری کرد .

در اینجا سعی شده برخی از بهترین مدل لباس بافتنی بچه گانه را جمع آوری و معرفی کنیم .

پتو : ساده ترین مدل لباس بافتنی بچه گانه که می توانید برای کودک خود تهیه کنید پتو در سایز های متفاوت است . بافتن یک پتو به خصوص با نخ کاموای ضخیم و البته لطیف می تواند گرمای مطلوبی را برای کودکتان ایجاد کند .

کلاه و روسری : برای کودکان داشتن یک کلاه در فصل زمستان که بتواند سر آنها را از سرما محافظت کند بسیار مهم و ضروری است . این مدل لباس بافتنی بچه گانه به شکل های ساده ، فانتزی که به صورت سر حیوانات بافته می شود ، گلدار و یا به شکل روسری بافته می شود . اغلب به جز اینکه محافظی برای سرماست زیبایی خاصی به کودک می بخشد .

دست کش و شال گردن : اگر در روزهای بسیار سرد و یا حتی برفی بخواهید از منزل خود خارج شوید حتما باید دست کش و شال گردن برای کودک خود به همراه داشته باشید . معمولا برای کودکان دست کش و شال گردن را با کلاه یا پاپوش ست می کنند که جزو پر طرفدار ترین مدل لباس بافتنی بچه گانه است .

انواع کاپشن و کت  : در این مدل لباس بافتنی بچه گانه حتما یک لایه آستر از جنس خز و یا پارچه ی گرم داخل کاپشن بافتنی اضافه می کند تا علاوه بر گرما بخش بودن حس لطیفی را برای کودک ایجاد کند .

شورت ، ژاکت ، دامن و شلوار از انواع مدل لباس بافتنی بچه گانه است که مادرها بنا بر احتیاج فرزندان از آن استفاده می کنند .

پاپوش : معمولا بدن کودکان گرمای بیشتری را از طریق کف پا از دست می دهد . بنابراین می توان گفت پوشیدن یک جوراب گرم نیز برای کودکان بسیار لازم است . یک پیشنهاد ویژه برای مادرها از انواع مدل لباس بافتنی بچه گانه استفاده از پاپوش های زیبایی است که هم میتواند جایگزین مناسب جوراب باشد و هم پای کودکان را از سرما حفظ کند .

انواع سرهمی و زیر دکمه دار : یک نوع خیلی مرسوم از لباس بچه گانه انواع سرهمی ها و زیر دکمه دار است . این نوع لباس ها از سر شانه تا پا به صورت یکسره هستند و محافظ خوبی برای پوشاندن کمر کودکان از سرماست . از این رو سرهمی ها و زیر دکمه دار هایی که از انواع مدل لباس بافتنی بچه گانه هستند بسیار مورد توجه مادرهاست .