مدل لباس بافت نوزاد

تعداد مطلب: 33

30 طراحی شیک از مدل لباس بافت نوزاد

در گذشته زمانی که خرید لباس های زمستانی برای خانواده ها به راحتی امکان پذیر نبود ، مادران باردار قبل از به دنیا آمدن فرزند خود سعی می کردند لباس زمستانی نوزاد خود را آماده کنند .

اغلب مادرهای باردار سعی می کردند با استفاده از دو میل و یا قلاب و کاموا برای فرزند خود لباس بافت تهیه کنند .

امروزه با گذشت سالیان سال هنوز بافت انواع مدل لباس بافت نوزاد یکی از مرسوم ترین کارهای قبل از به دنیا آمدن نوزاد است .

اگر شما هم جزو دسته از افرادی هستید که میخواهید خود برای نوزادتان یک مدل لباس بافت نوزاد تهیه کنید در ابتدا به چند نکته توجه کنید .

تهیه ی لباس بافتنی که مناسب نوزاد باشد اصول ساده ای دارد که نباید فراموش کرد . اول اینکه از آنجا که این لباس با پوست لطیف نوزاد در تماس است باید به این نکته توجه کرد که کاموایی که برای این کار در نظر می گیرید حتما از نوع بسیار لطیف و نرم باشد .

دوم اینکه برای نوزاد بهتر است از انواع کاموا با رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید قطعا بافت مدل لباس با رنگ شاد نوزادی زیبایی منحصر به فردی برای نوزاد ایجاد می کند .

نکته ی مهم دیگر اینکه اغلب نوزادهایی که تازه متولد می شوند موجودات دوست داشتنی هستند . شاید بد نباشد مدل لباس بافت آنها را به وسیله ی ایجاد اشکال مختلف روی آن به شکل فانتزی ایجاد کنید . اینکار جذابیت نوزاد را دو چندان می کند .

تنوع بالا در مدل لباس بافت نوزاد

در گذشته مرسوم بود که نوزاد را پس از به دنیا آمدن داخل یک پتو یا یک کیسه ی مخصوص به نام قنداق قرار می دادند . این کار در گذشته به این دلیل انجام می شد که مادران تصور می کردن قرار دادن نوزاد در قنداق باعث شکل گرفتن درست استخوان های دست و پای او می شود . امروزه طب مدرن با انجام تحقیقات به درستی این عقیده پی برده که قرار دادن نوزاد در یک پتو یا یک کیسه می تواند به شکل گیری درست استخوان بندی او کمک کند . از این رو قنداق کردن نوزاد به یک عادت مرسوم در همه ی دنیا تبدیل شده است . بنابراین خیلی از مادران سعی می کنند یک قنداق به صورت بافتنی برای کودک خود تهیه کنند .

در مدل لباس بافت قنداقی نوزاد یک کیسه ی بافتنی با رنگ ها و شمایل های متفاوت برای نوزاد بافته می شود و نوزاد را به خصوص زمانی که خوابیده داخل آن قرار می دهند .

مدل دیگر لباس بافت نوزاد ، مدل بافت سرهمی نوزاد است . یک مدل سرتاسری از بالا تا پایین که کودک به راحتی در آن قرار می گیرد . نداشتن کش یا کمر برای شلوار یا کش مخصوص جوراب آرامش خاصی به کودکی که داخل این سرهمی قرار گرفته می دهد .

از انجا که اغلب نوزادهایی که تازه متولد می شوند بدون مو هستند ، همه ی مادرها ترجیح می دهند از کلاه برای نوزاد خود استفاده کنند . مدل های کلاه بافت نوزاد اغلب شبیه روسری از پشت سر تمام سر نوزاد را می پوشاند و به وسیله ی یک بند زیر گلو بسته می شود .

انواع مدل پاپوش بافت نوزاد از دیگر مدل های بافت است که معمولا با کلاه و یا دیگر لباس های نوزاد ست بافته می شود .