مدل لباس شب یلدا

تعداد مطلب: 22

30 پیشنهاد ویژه برای استفاده از انواع مدل لباس شب یلدا

به آخرین روزهای پاییز که نزدیک می شویم کم کم برای برگزاری یک جشن باستانی و یک مهمانی بزرگ خانوادگی آماده می شویم . آخرین شب پاییز اصولا شب یلدا نامیده می شود . به معنی شب تولد .  شبی که بلندترین شب سال است و بنابر یک اعتقاد اصیل ایرانی در این شب افراد مختلف فامیل از کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر جمع می شوند و از انواع خوراکیهای خوشمزه استفاده می کنند ، فال حافظ می گیرند و شب را به بهترین شکل سپری می کنند .

با گذشت سالیان سال از این سنت قدیمی برخی آداب آن رنگ تجملاتی تری به خود گرفته و دستخوش تغییراتی شده است .

برای مثال امروزه سفره ی شب یلدا یکی از پر زرق و برق ترین سفره های سنتی است که در طول سال تدارک دیده و برگزار می شود . برای نوعروسان نیز از طرف خانواده ی داماد هدایا و تنقلات ویژه ای تدارک دیده می شود و به منزل پدر عروس برده می شود .

یکی دیگر از رسوم شب یلدا که اخیرا بسیار باب شده است استفاده از مدل لباس شب یلدا ست . خیلی از خانمها با پوشیدن ست لباس شب یلدا به تن خود یا فرزندان خود سعی می کنند رنگ و جلوه ی خاصی به مراسم شب یلدا ببخشند . هرچند استفاده از رنگ های خاص مدل لباس شب یلدا شادی خاصی در مهمانی ایجاد می کند .

خاص بودن مدل لباس شب یلدا

مدل لباس شب یلدا بیشتر برگرفته از نمادها و سمبلهای شب یلداست . اغلب از ست هندوانه که از ترکیب سه رنگ سبز ، قرمز و سفید با دانه های سیاه و یا یک دست رنگ قرمز اناری استفاده می شود .

پوشیدن این دست لباسها در شب یلدا به تن کودکان اغلب شیرینی و جذابیت خاصی به کودکان می بخشد .

برخی برای کودکان خود از ست یلدایی بافتنی با ترکیب رنگی هندوانه ای استفاده می کنند . تا علاوه برجذابیت ظاهری بتواند گرمابخش کودکان نیز باشد .

برخی از مادران خوش سلیقه از یک مدل لباس ست شب یلدا استفاده می کنند تا بتوانند همراه با کودک دختر خود بپوشند و درخشش ویژه ای در مهمانی داشته باشند .

اغلب برای دختران حاضر در میهمانی های شب یلدا که علاقه مند به پوشیدن مدل لباس شب یلدا هستند پیراهن هایی با گل های هندوانه و یا ترکیب رنگی هندوانه ایی استفاده می کنند . مدل لباس هندوانه شب یلدا جزو مرسوم ترین و پرطرفدارترین لباس های مناسبتی شناخته می شود.

برخی که بیشتر به دنبال سادگی هستن مدل لباس تک رنگ سبز و یا تک رنگ قرمز به عنوان نماد میوه ی انار به تن می کنند و در عوض سعی می کنند ازمدل لباس و اکسسوری های شب یلدا استفاده کنند . بستن موها با یک گل سر هندوانه ایی و یا قرار دادن یک تل با گلهای اناری می تواند بسیار جذاب باشد .

همچنین استفاده از گوشواره های به سبک هندوانه و یا انار یا یک سنجاق سینه ی هندوانه و اناری می تواند گزینه های مناسبی برای افرادی باشد که ترجیح می دهند لباس تک رنگ و ساده بپوشند .