مدل پابند بافتنی

تعداد مطلب: 26

جدید ترین مدل های پابند بافتنی زیبا قلاب بافی

پابند یکی از اکسسوری هایی است که مورد توجه بسیاری از خانم هاست . تاریخچه ی پابند به سال های بسیار دور در زمان یونان باستان برمی گردد . در آن زمان اغلب زنان از پابند استفاده می کردد و بسته به اینکه در کدام طبقه ی اقتصادی زندگی می کردند از جنس های مختلف بهره می گرفتند .

زنان طبقه ی اشراف از مدل پابند با جنس طلا ، طبقه ی متوسط از مدل پابند جنس نقره و زنان فقیر از مدل پابند جنس آهن و دیگر فلزات ارزان قیمت استفاده می کردند .

امروزه مدل های پابند تنوع و گسترش بسیاری پیدا کرده  . برای مثال عروسها در مراسم عروسی خود از مدل پابند گیپور استفاده می کنند . برخی از دختر های جوان از مدل پابند طلا استفاده می کنند که خلخال نیز گفته می شود .

یکی از انواع پابند که اخیرا بسیار باب شده است مدل پابند بافتنی است . این پابند به وسیله ی نخ کاملوا و دومیل یا قلاب به وسیله ی کار دست بافته می شود . البته اغلب مدل پابند بافتنی با قلاب تهیه می شوند و روی آنها از نقش های گل یا برگ استفاده می شود .

در برخی از مدل های پابند بافتنی از سنگ های تزئینی و یا مروارید برای جلوه بخشیدن بیشتر استفاده می شود .

پابند از آن دسته از اکسسوری هایی محسوب می شود که در همه جا می توان استفاده کرد . بنابر این می توانید با انواع لباس های خود یک مدل پابند بافتنی تهیه کرده و ست کنید .

چگونگی تهیه ی یک مدل پابند بافتنی

خیلی از دخترها کار با دومیل و قلاب بافی را از مادران خود آموخته اند . بنابراین اگر شما هم کار با دو میل و قلاب را بلد هستید ، به سادگی می توانید انواع عکس پابند بافتنی را از فضای مجازی پیدا کرده و مشغول بافت پابند مناسب برای خود شوید .

البته بافت پابند هم اصول و قواعد خاص خود را دارد . بافت پابند باید متناسب با شکل و فیزیک پا باشد . برای مثال برای پاهایی که لاغر اندام و کشیده هستند باید از از مدل پابند بافتنی که پهن تر هستند و کل پا را پوشش می دهند استفاده کرد .

عکس های پابند بافتنی پهن بسیار زیاد هستند و می توان با دیدن این تصاویر ایده گرفت و یک مدل پابند بافتنی شیک تهیه کرد . از سوی دیگر پاهایی که پهن و با استخوان بندی درشت تر هستند با یک پابند باریک و نازک شیک تر به نظر می رسند . اگر سری به عکس های پابند بافتنی باریک و ظریف بزنید خواهید دید که اغلب مدل پابند بافتنی نازک به شکل زنجیرهای قلاب بافی تهیه می شود و معمولا از نخ کاموا برای ثابت نگه داشتن آن به دور پا استفاده می شود .

به هر صورت بافت پابند با قلاب و کاموا کار بسیار آسان و البته هیجان انگیزی است فقط کافی است از عکس های پابند بافتنی ایده بگیرید و بهترین مدل پابند بافتنی را برای خود تهیه کنید .