مدل ژاکت بافتنی زنانه

تعداد مطلب: 23

مجموعه ای از جذاب ترین و شیک ترین مدل ژاکت بافتنی

با بارش اولین باران یا وزش اولین باد سرد پاییز به سرعت به سراغ پوشیدن لباس های گرم می رویم . لباس های بافتنی جزو اولین لباس هایی است که برای استفاده در فصل سرد سال به سراغ آنها می رویم .

در گذشته اغلب لباس های بافتنی توسط زنان خانه دار بافته می شد . آنها بدون داشتن هیچ طرح و نقشه ی خاصی و تنها با تکیه بر سلیقه ی شخصی خود شروع به بافتن لباس های زمستانی با دومیل و یا قلاب می کردند . آنها می توانستند در مدت زمان کوتاهی برای اعضای خانواده ی خود بهترین لباس های بافتنی را تهیه کنند .

امروزه بافت دست جای خود را به بافت دستگاه ها داده . اغلب لباس های بافتنی موجود در بازار توسط دستگاه های بافت و بر اساس یک نقشه کامپیوتری تولید می شوند .

یکی از انواع لباس های بافت که هم دست بافت و هم ماشین بافت آن موجود می باشد ، انواع ژاکت های بافتنی است .

ژاکت های بافتنی به انواعی از لباس های بافت گفته می شود که حتما به صورت جلو باز هستند . در جلوی آنها از زیپ یا دکمه استفاده شده است . و البته در این مدل بافتنی  یک لباس از جنس متفاوت در زیر آن پوشیده می شود . مدل ژاکت بلند بافتنی می تواند جایگزین مانتوهای بلند و یا پالتو باشد . که اغلب به صورت کلاه دار نیز بافته می شوند .

مدل ژاکت کوتاه بافتنی هم می تواند به اندازه ی یک کاپشن و یا یک کت گرما داشته باشد . بنابراین داشتن یک مدل ژاکت بافتنی احتمالا برای همه ی اعضای خانواده اعم از خانم ها و آقایان و حتی کودکان یک ضرورت در فصل سرد سال می باشد .

تنوع بالای انواع مدل ژاکت بافتنی

مدل ژاکت گشاد بافتنی می تواند به آزادی عمل شما کمک زیادی بکند . به خصوص وقتی در یک روز سرد سال نیاز به تحرک زیادی خارج از منزل داشته باشید . بسیاری از مدل های ژاکت گشاد بافته می شود ، چون اصولا جذب بودن ژاکت می تواند باعث سختی در انجام فعالیت های روزمره شود .

شکل بافت ژاکت ها انواع متفاوتی دارد ، در برخی از مدل های ژاکت بافتنی گل و پیچک های خاصی به وسیله ی قلاب قرار می دهند . در واقع مدل ژاکت گلدار بافتنی که بیشتر مخصوص خانمهاست ، در مجالس مهمانی استفاده می شود و اتفاقا به خاطر سبک گل ها و پیچک های روی آن از جلوه ی خاصی برخوردار است .

اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بیشتر زمان خود را در محل کار میگذرانید نمونه های زیادی از مدل ژاکت ساده بافتنی وجود دارد . این مدل ها اغلب به عنوان مدل رسمی شناخته می شوند و مناسب استفاده در اماکن رسمی هستند .

به نظر برخی مدل ژاکت بافتنی تنها مناسب افراد با سن بالاست . اما تنوع بالای مدل های ژاکت نشان می دهد همه ی افراد حتی دختران جوانی که بیشتر به دنبال یک استایل اسپرت و یا فشن هستند نیز مدل ژاکت اسپرت بافتنی وجود دارد . که اغلب با رنگ های شاد و مدل های خاصی از بافت تهیه می شوند .