مدل کاپشن خلبانی

تعداد مطلب: 33

معرفی انواع مدل کاپشن خلبانی شیک و جذاب

در زمان جنگ جهانی اول اغلب هواپیماهای جنگی سقف نداشتند. بنابراین خلبانان امریکایی از یک نوع پوشش مخصوص استفاده می کردند . یک نوع کاپشن بدون جیب و ساده که جنس رویه ی آن از چرم اصلی و با کیفیت و آستر پشمی تهیه شده بود . علت تهیه ی این کاپشن سرمای هوا در ارتفاعات بالا بود . طبیعتا باید از یک پوشش بسیار گرم برای محافظت کردن از خلبانان استفاده میشد . که علاوه بر گرم کردن بدن دست و پاگیر هم نباشد .

به همین دلیل بعدها به این مدل از کاپشنها ، کاپشن خلبانی گفته شد . با گذشت زمان و تغییر استایل ها و نوع پوشش ها این مدل کاپشن از مد نیوفتاد و هنوز هم بسیاری از آقایان و حتی خانمها در فصل سرد زمستان به سراغ خرید یک مدل کاپشن خلبانی می روند .

در مدل کاپشن ضخیم خلبانی ، غالبا وزن زیادی داراست . چراکه از یک لایه چرم ضغیف و پشم که هم به عنوان آستر و هم دور آستین و انتهای لباس قرار دارد نیز استفاده می شود .

یک استایل شیک با مدل کاپشن خلبانی

از آنجا که کاپشن خلبانی از نوع بسیار گرم محسوب می شود لازم است به دیگر اجزای ظاهر توجه داشته باشیم ، بهتر است زیر مدل کاپشن خلبانی از ژاکت های گشاد ، تیشرت گشاد و یا شالگردن خیلی ضخیم و بزرگ استفاده نشود .

اغلب خانمها از یک ژاکت به نسبت نازک تر و اندامی تر و گاهی با یقه اسکی برای استفاده در زیر مدل کاپشن ضخیم خلبانی استفاده می کنند .

معمولا پوشیدن یک شلوار جین جذب و یا شلوار کتان با رنگ تیره می تواند به مدل کاپشن خلبانی جلوه ی بیشتری ببخشد . برخی از خانمها نیز حین استفاده از کاپشن خلبانی از یک شلوار چرم و یا پوتین چرم استفاده می کنند .

اغلب مدل کاپشن خلبانی به آقایان یک ظاهر جدی و جذاب می دهد به خصوص اگر با یک کفش مشکی پوشیده شود .

مدل کاپشن قهوه ای خلبانی و مشکی خلبانی اغلب رنگ بندی این مدل کاپشن را تشکیل میدهد . برخلاف تصور عموم مدل کاپشن خلبانی یک مدل صد در صد مردانه نیست . بسیاری از خانمهایی که از پوشیدن مدل های تکراری کاپشن خسته شده باشند از این مدل کاپشن استفاده می کنند . به خصوص مدل کاپشن مشکلی خلبانی در میان خانمها طرفداران بیشتری دارد .

اما مدل کاپشن خلبانی دیگری نیز وجود دارد که به نسبت ضخامت کمتری دارد جنس رویی چرم و ضد آب دارد و مناسب فصل پاییز می باشد . در این مدل کاپشن سر مچ و انتهای کاپشن کشباف وجود دارد . همچنین در مدل نازک کاپشن خلبانی روی ساق دست زیپ وجود دارد . برخی از آنان کلاه دار هستند و کوتاه و روی کمر طراحی می شود . پوشیدن این مدل کاپشن نازک خلبانی بیشتر در میان آقایان مرسوم است .

معمولا این مدل کاپشن با رنگبندی مشکی و سبز خاکی در بازار موجود می باشد .

به طور کلی پوشیدن یکی از انواع مدل کاپشن خلبانی به شکل کمی جذب برای خانمها و کمی گشاد و بزرگتر برای آقایان توصیه می شود .